UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зростаючу злочинність не варто списувати тільки на "закон Савченко" і війну – експерт

У чинній системі дуже складно зробити нормальні правоохоронні органи. А злочинці, природно, все це бачать і користуються моментом.

Причини зростаючої злочинності і відсутності безпеки в країні - питання глобальніі їх не варто списувати тільки на "закон Савченко" і війну, вважає Микола Хавронюк, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ.

Коментуючи для DT.UA підготовку змін, які посилять закон про Національну поліцію, експерт зазначив, що в Україні відсутня реальна кримінально-правова політика.

"Частина правоохоронних органів підпорядковані президенту, інша - уряду. Політики, політичні партії, олігархи намагаються впливати на певні органи. Усі вони схильні до корупційних впливів. У такій системі взагалі дуже складно зробити нормальні правоохоронні органи. А злочинці, природно, все це бачать і користуються моментом. Ось в цьому, я думаю, основна причина", - вважає він.

На його думку, позитивним фактом є створення патрульно-постової служби. "Але абсолютно залишаються нереформованими органи розслідування... Якщо раніше слідчі добували докази за допомогою тортур, то зараз вони просто перестають їх добувати. Якщо докази самі сипляться їм у руки, вони їх використовують. Якщо ні, криміналістично вони їх видобувати не вміють. Ефективність оперативно-розшукових органів вкрай низька. І ми не маємо індикаторів їх ефективності взагалі. Чим вони займаються, кого шукають, якихось злочинців - це все зовсім невідомо", - підкреслив Хавронюк.

"Реформування прокуратури знову таки дуже суперечливе. Ми досі не отримали незалежного прокурора, який ніс би персональну відповідальність за результати розслідування. Весь час у його діяльність хтось втручається зверху і з різних сторін, і ми не можемо вірити в те, що він самостійний. Тут дуже багато проблем, про них можна говорити годинами. А закон Савченко - це другорядне, розповіді на публіку. За цим законом деякі виходять на свободу раніше. Але вони все одно вийшли. Закон був прийнятий для того, щоб привести в якусь відповідність умови утримання в СІЗО, але цим ніхто не займається. Там був безлад, так і залишається", - резюмував експерт.

Читайте також: Януковичу висунуть звинувачення у створенні злочинного угруповання – Луценко

Докладніше читайте в матеріалі Алли Котляр "МВС: презумпція правоти "реформаторів"? на сайті DT.UA.