UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Зроблено неможливе»: на Донеччині відновили газопостачання

Однак не у всіх громадах воно працюватиме на повну силу.

У Донецькій області відновили газопостачання, повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко, додавши коментар із цього приводу від міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова зі словами «фактично, зроблено неможливе». 

«Це - без перебільшення - героїчний вчинок усіх, причетних до цього процесу. Зокрема, працівників облгазу, Укртрансгазу, обласної та місцевих військових адміністрацій», - сказав Чернишов  на засіданні Штабу з підготовки об'єктів ЖКГ до осіннньо-зимового періоду під час воєнного стану. 

Однак, за словами Кириленка, навіть ці зусилля не гарантують безперебійного проходження опалювального сезону і не забезпечують централізованого опалення на усій  території області: централізоване опалення буде у 15 громадах Донеччини; у 10 громадах опалюватимуться об'єкти критичної інфраструктури та будуть облаштовані пункти обігріву; у 10 громадах на даний час «централізоване опалення неможливе - передусім тому, що там точаться активні бойові дії й відновлення зруйнованої критично важливої інфраструктури неможливе».

На сьогоднішній день теплоносій вже отримують чотири лікарні та 10 закладів освіти в Андріївській, Удачненській та Шахівській громадах. 

«Загалом же опалювальний сезон стартує на Донеччині з 1 листопада. На терміни його початку, звичайно, можуть вплинути як погода, так і військові дії - ворог обов'язково використає фактор морозів як зброю передусім проти цивільного населення. Втім, оборону області забезпечуватимемо за будь-яких умов. На усі виклики реагуватимемо чітко й злагоджено: влада усіх рівнів, а також фахівці, що забезпечують життєдіяльність області, залишаються на місцях і працюють», - каже Кириленко. 

Він додав, що продовжується евакуація цивільного населення із зони безпосередніх бойових дій.

Читайте також: Повністю готовими до «найскладнішої зими» вважають себе лише 24% українців – опитування

За відсутності коштів імпортувати газ у четвертому кварталі цього року Україні буде дуже складно. Втім, для прогнозування поведінки нашої країни під час опалювального сезону 2022/2023 важливо визначити, чи зможе вона в разі потреби імпортувати природний газ у першому кварталі 2023-го? Про європейський газовий ринок і можливості для України читайте у статті Леоніда Уніговського, Володимира Носко та Наталії Куцан «У пошуках газу».