"Сплячому велетню Європи", як іноді називають Україну в західних виданнях, в найближчому майбутньому варто очікувати ще більшого посилення зовнішнього впливу з метою встановити контроль над політичними рішеннями і секторами економіки. Таку думку в статті для "Дзеркала тижня. Україна" висловив директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.
"Не завадить нагадати, що до України є територіальні претензії, вона є зоною інтересів сусідньої держави, її економічне, енергетичне й технологічне блокування на міжнародній арені - зовсім не жарти. Україна, яка втратила технологічну й військову адекватність, - ослаблена по всьому фронту держава", - пише Бадрак.
Він підтверджує, що прямої військової загрози в 2013 році немає. Але є інші ризики та загрози: інформаційні ін'єкції ідеології сусідніх держав, формування рішень української влади за межами країни, підтримка антиукраїнських рухів, діяльність іноземних спецслужб на території України. Найбільші загрози зміщені з військової сфери у сферу інформаційно-ідеологічну.
Саме тому, вважає автор, Україні варто звернути увагу на оборонний сектор, що виходить за межі армійського контексту.
Докладніше читайте в матеріалі "Армії XXI століття: дзвін мечів і стогін булату" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Україна витрачає на армію в п'ять разів менше Польщі
Янукович доручив підготувати "реалістичну" концепцію реформи армії
Лише п'ята частина бойових літаків в українській армії здатна піднятися в повітря
В армію за 20 років не надійшло жодного зразка ОВТ, що впливає на обороноздатність країни