UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗНО з географії стало найпопулярнішим серед вступників на контракт

Найвищі прохідні бали ВНЗ встановили на спеціалізацію Філологія, Журналістика та Міжнародні відносини.

Цього року дуже популярним предметом при вступі була географія. Кількість учасників цього тесту зросла на чверть порівняно з минулим роком. А все тому, що сертифікат з цього предмету часто вимагали для вступу на контракт. Наприклад, в деяких університетах майже всі вступники-контрактники давали сертифікати з географії. Деякі університети просили ЗНО з географії замість більш складних фізики і хімії (навіть профільних). Про це у статті "Вища освіта: на спеціальності, від яких залежить конкурентоспроможність держави, черга з кращих абітурієнтів не стоїть" пише член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, доктор фізико-математичних наук, професор Володимир Бахрушин.

Найвищими (понад 190 балів) були прохідні бали при вступі на бюджет на спеціальності галузі знань Міжнародні відносини, а також окремі спеціалізації Філології, Стоматологію та Журналістику.

Найнижчими (нижче 130 балів) виявилися прохідні бали на всі спеціальності галузей Механічна інженерія, Електрична інженерія і Аграрні науки та продовольство, значну частину спеціальностей галузі Освіта/Педагогіка, а також спеціальності Хімія, Фізика та астрономія, Прикладна фізика та наноматеріали, Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, Хімічні технології та інженерія, Технології легкої промисловості, Технології захисту навколишнього середовища, Гірництво, Деревообробні та меблеві технології, Будівництво та цивільна інженерія, Залізничний транспорт, Транспортні технології (на залізничному транспорті). Більшість з них - це спеціальності, що визначають здатність держави до сталого розвитку та її конкурентоздатності у сучасному світі.

Найвищий прохідний бал був на модні спеціальності. А от на ті, від яких залежить здатність держави до сталого розвитку і конкурентоздатності, був найнижчий прохідний бал. Тобто відбирали найслабших студентів.

Докладніше проумови вступу  в 2021 році читайте в статті "Вступ-2021: майбутні медики вчать математику, а фізика необов’язкова навіть для фізиків".