UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зниження призовного віку: як це може вплинути на обороноздатність країни

Роз'яснення дав експерт.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабну агресію РФ. Мобілізації підлягають чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. У Верховній Раді ухвалили закон щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років. Заступник начальника Житомирського ТЦК та СП, полковник Сергій Канюк розповів виданню «Апостроф», як це може вплинути на обороноздатність України.

Канюк наголосив, що зниження призовного віку тільки позитивно позначиться на обороноздатності країни.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи може ухилянтам загрожувати кримінальна відповідальність

За його словами, молодь, яка перебуває у хорошій фізичній формі, зможе бути залучена до наповнення складу десантно-штурмових військ, морської піхоти та Сил спеціальних операцій.

«Підписання закону щодо зниження призовного віку громадян України до 25 років, залежить виключно від рішення Президента, як гаранта Конституції та Верховного Головнокомандувача ЗС України. У разі підписання, кількість військовозобов'язаних 25-27 річного віку збільшиться. Для захисту держави – це добре. Це люди молодшого віку з кращим фізичним станом, які можуть бути залучені до комплектування в ЗСУ, в першу чергу: десантно-штурмових військ, морської піхоти та Сил спеціальних операцій», – резюмував він.

Гучні скандали, пов’язані з мобілізаційним процесом, останнім часом відбуваються чи не щодня. Громадяни знімають, а ЗМІ публікують відео, як працівники ТЦК та СП буквально викрадають людей на вулицях і з робочих місць, силоміць виводять із маршруток. На противагу часто можна спостерігати, як наші співгромадяни навмисно конфліктують із військкомами з ТЦК, ображають їх, провокуючи конфлікт на камеру. Є це порушенням із обох боків, чи «право мають»? Детальніше про це – у матеріалі юриста LCF Law Group, молодшого лейтенанта запасу, інструктора із Tactical combat casualty care Володимира Романчука «Як покращити мобілізацію без бійок на вулицях і облав на чоловіків – відповіді юриста» на ZN.UA.