Офіційно 1667 осіб вважаються зниклими безвісти в Донбасі, повідомляє координатор групи "Інформаційне опір", народний депутат Дмитро Тимчук.
За його словами, про це повідомлялося на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони 9 грудня, на якому обговорювалася ситуація із звільненням полонених.
"Безперечним позитивом є те, що лише зусиллями міжвідомчого центру при СБУ (у взаємодії з МО, МВС, НГУ, Держприкордонслужбою) звільнено на даний момент 1267 осіб (як військовослужбовців, так і цивільних осіб). Проте в полоні залишається 684 людини - тих, чиї особи встановлені. Ще 1667 числяться зниклими безвісти (з них якась частина також захоплені терористами)", - написав Тимчук в Facebook.
За його словами, "мирний статус" України і заперечення Росією своєї військової присутності в Донбасі є головною перешкодою на шляху до звільнення полонених.
"Агресія Росії юридично не визнана, і з точки зору права війни немає. Відповідно, захоплені військовослужбовці України юридично не є військовополоненими (вони де-юре - заручники терористів), а значить на них не поширюється міжнародне право щодо військовополонених. Те ж саме з нашої сторони: ті бойовики, які зараз сидять за гратами - не полонені, вони заарештовані або затримані за терористичну діяльність і сидять за гратами за рішенням суду у статусі звичайних "зеків", - пояснив нардеп.
"Вся робота зі звільнення полонених не має особливих правових підстав, бо де-юре ніяких полонених немає. Це суцільна імпровізація.", - підводить підсумок Тимчук.
Раніше в СБУ заявили, що ще до кінця поточного року більшість полонених, можливо, вдасться звільнити. Бойовики нібито готові обміняти 152 людини і обмін може відбутися вже скоро може бути і завтра". На найближчій зустрічі в Мінську загальний список полонених буде "уточнено та узгоджено".