Глобальне потепління впливає на зміну клімату в усьому світі і Україна не стала винятком. Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда розповів, як це вплинути на нашу країну, пише «24 канал».
Попри всі побоювання він запевнив, що надалі зима в Україні буде. І навіть зі снігом, який випадатиме і танутиме, і морозами. Просто порівняно із середніми характеристиками цього буде менше.
«Останні 20 років середня температура повітря в Україні б'є рекорди, вона стає вищою. Говорити про якісь величезні аномалії з цього приводу можна, але ймовірність цих аномалій дуже мінімальна. З 80-х років середня температура січня та лютого в Україні зросла на 2 – 2,5 градуси. Це страшне потепління. Ця тенденція зростає. Говорити про припинення потепління та початок будь-яких інших процесів або навіть стабілізації зараз неможливо», - зазначив синоптик.
Найбільші зміни клімату зафіксовані у зимовий період, переважно – січень та лютий, а також улітку – у липні та серпні. Саме у ці місяці відбулося найбільше підвищення температурного режиму. Дуже велика ймовірність, що наступне літо буде ще спекотніше.
Найбільше зміни кліматичних умов торкнулися західних та північних регіонів України. Найменше – півдня, у степових районах, та сходу України.
Що ж до впливу війни на клімат в Україні, то наслідки можна буде визначити через 30 років, коли можна буде порівняти дані.
«Але якщо говорити про екологічні наслідки, то, звісно, вони є. Це забруднення територій, погіршення якості атмосферного повітря внаслідок величезної кількості вибухів. Але це все ще треба оцінювати у майбутньому, зараз про це говорити зарано. Я не можу сказати, якою мірою це позначиться на екології та умовах проживання людей», — сказав експерт.