UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зміцнення гривні: в НБУ назвали причини падіння курсу долара

Ажіотажний сплеск попиту на валюту в березні був більше викликаний психологічними факторами

Зміцнення гривні до курсу долара у квітні – на початку травня викликано низкою факторів, серед яких скорочення імпорту і падіння економічної активності, заявила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова в ефірі каналу "Україна 24".

За її словами, на курс долара впливають не якісь події, а насамперед попит і пропозиція.

"Сьогодні ми бачимо, що у зв'язку з карантинними заходами, зокрема не тільки в нашій країні, а в більшості країн світу, ми спостерігаємо скорочення імпорту, а це зменшення попиту на іноземну валюту", - пояснила Рожкова, нагадавши, що сьогодні ми є свідками історичного здешевлення енергоносіїв, що також призводить до зниження попиту на іноземну валюту.

Вона переконана, що ажіотажний сплеск попиту на валюту в березні був більше викликаний психологічними чинниками, ніж економічними, а сьогодні курс долара до гривні коливається незначно, а НБУ купує валюту.

Читайте також: Бургерономіка: курс гривні за індексом Біг Мака за всю історію спостережень

НБУ продовжує купувати і продавати валюту з метою контролювати курс гривні. Тільки у квітні НБУ купив в резерви близько $600 млн. Як результат, міжнародні резерви НБУ повернулися до показника початку року - вище $ 25 млрд.