Терорист-смертник, який минулого тижня підірвав себе в Іраку, був завербований в ряди "Ісламської держави" на території України – в Харкові.
Про це каналу Al Jazeera розповів батько смертника, член парламенту Йордану Мазен Далаїн.
Він розповів, що його син Мухаммед був завербований в ІД парою азербайджанців, що проживають в Харкові. За словами депутата, чоловіка-вербувальника звали Ібрагімом, а його дружину, яка вербувала жінок - Сумая.
"Ця пара активно вербувала молодих пристрасних мусульманських студентів для боротьби на боці ІД в Сирії та Іраку", - розповів Далаїн.
До цього 23-річний Мухаммед вивчав медицину в одному з харківських університетів.
Він також зазначив, що разом з його сином до ІД приєдналася і його дружина - громадянка України. Першу поїздку в Ірак вони здійснили в лютому, в червні ж остаточно покинули територію України, щоб воювати за ІД.
Варто відзначити, що разом з ними до "Ісламської державі" приєдналися пари з Чечні і Тунісу.
За словами батька терориста, він бував в Україні і не помічав за своїм сином зміни настроїв. Він розповів, що говорив з ним про "Ісламську державу" і переконував зосередитися на навчанні, а потім повернутися в Йордан.
У той же час Мухаммед був не єдиним йорданським студентом Харкова, який вступил в ІД. Керівник йорданської громади Харкова Раки Равашде стверджує, що принаймні ще один йорданець разом з українською дружиною вступили до лав ІД.
Видання зазначає, що в Україні навчається 5 тисяч студентів з Йордану, з них близько 1,5 тисяч – в Харкові.
За словами прем'єр-міністра Іраку "Ісламська держава" вербує дітей з 100 держав світу. Представник консультаційного центру "Кітаб" Берн Курназ повідомляв, що терористам постійно потрібні нові потенційні смертники, які є їх основним наступальним зброєю.
"Молодіжний рух радикальних ісламістів зараз дуже розвивається", - говорить Курназ. "Раніше найбільш сприйнятлива до вербування була вікова група 16-20 років. Сьогодні є діти 7-8 років, які хочуть бути бойовиками", - додав він.
Крім того, за даними британської поліції, ІД приймає психічно хворих людей. У центрі стратегії залучення в ряди угруповання через соцмережі є пошук людей вразливих емоційно, із схильністю до насильства.