UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ назвали терміни проведення сьомої хвилі мобілізації в Україні

ЗСУ необхідно поміняти 40 тисяч людей, які були мобілізовані під час четвертої хвилі.

На даний момент рішення про проведення сьомої хвилі часткової мобілізації в Збройні сили України практично прийнято, пише видання "Апостроф" з посиланням на власне джерело в Міністерстві оборони України.

Початок сьомої хвилі мобілізації заплановано на кінець лютого-початок березня. До цього часу оборонне відомство планує уточнити потреби ЗСУ в тих чи інших фахівцях.

До квітня-травня планується поміняти 40 тисяч українських військових, які були мобілізовані під час четвертої черги мобілізації в січні-квітні минулого року.

"Ймовірність того, що сьома хвиля буде - дуже велика. У будь-якому випадку нам необхідно поміняти 40 тис. осіб, покликаних під час четвертої хвилі у січні-квітні минулого року", - заявив співрозмовник.

За його словами, приблизно половину з цієї кількості військові мають намір залучити на короткострокові контракти строком до півроку.

"Це будуть люди, які були раніше мобілізовані і вже отримали певну військову спеціальність. Зараз ми проводимо роботу з воєнкомами, щоб вони залучали таких людей на службу. Інша ж частина - приблизно 20-25 тис. чоловік, будуть мобілізовані", - підкреслив співрозмовник.

В даний момент військові комісаріати з'ясовують, яку кількість військовозобов'язаних мають право на відстрочку за станом здоров'я, сімейним станом, або яким-небудь іншими передбаченими законом обставинами.

Співрозмовник підкреслив, що систему підготовки мобілізованих змінять, щоб не заповнювати військові частини "гарматним м'ясом".

"Рядові будуть призиватися в одні навчальні центри, сержанти - в інші, а офіцери будуть направлятися на курси підготовки при вищих військових навчальних закладах. Кожна військова частина повинна визначитися з конкретною кількістю спеціалістів, які потребують заміни. Згідно з рознарядкою, люди будуть направлені у визначені бригади, де пройдуть короткий бойове злагодження, щоб якомога швидше влитися в колектив", - пояснив співробітник військового відомства.

Як повідомлялося, у державному бюджеті України на 2016 рік не закладено виділення коштів на програму компенсації заробітної плати тим українцям, яких мобілізували.

Нагадаємо, міністр оборони України Степан Полторак 30 листопада заявив, що підстав для оголошення наступної хвилі мобілізації в Україні поки що немає.

20 листопада начальник головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ Ігор Воронченко заявив, що чергова хвиля мобілізації у ЗСУ може початися вже в лютому-березні 2016 року. "Швидше за все в лютому-березні", - сказав він.

Раніше в Генштабі ЗСУ допускали оголошення сьомої хвилі мобілізації на початку наступного року.

3 листопада український парламент посилив захист прав мобілізованих у відносинах з роботодавцями.