UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ: Голова Дніпроблради Олійник приписує собі неіснуючі успіхи у будівництві

За даними ЗМІ, у словах Олійника знайдено безліч невідповідностей з реальним станом справ в області.

У своєму інтерв'ю офіційному сайту Дніпропетровської обласної ради голова облради Святослав Олійник розповів, куди саме були витрачені гроші з бюджету розвитку області. Олійник заявив, що «в бюджет розвитку були внесені витрати на ремонти доріг, будівництво та реконструкції шкіл, дитячих садів, стадіонів і т.д.». В першу чергу, за його словами, гроші пішли на реалізацію національної програми «Велике будівництво». Однак, будівництво більшості об'єктів «Великого будівництва» ведеться за рахунок субвенцій з Державного фонду регіонального розвитку та Дорожнього фонду.

Журналісти «РБК-Україна» провели факт-чек інтерв'ю Святослава Олійника і знайшли безліч невідповідностей його слів з реальним станом справ в області.

«Оскільки багато об'єктів ще півтора роки тому мали статус готовності на рівні 80% і вище, то за фактом з обласного бюджету кошти зараз не вкладаються, все фінансування йде з ДФРР», - зазначає автор статті.

Водночас, Олійник, озвучуючи інформацію про конкретні об'єкти, які продовжують будуватися і ремонтуватися, або знаходяться на завершальній стадії робіт, повідомив, що в цьому році по всій області облрада продовжує і закінчує велику кількість об'єктів: 26 шкіл, 8 лікарень, 35 амбулаторій, 35 об'єктів в Дніпрі, серед яких і школи, і дитсадки, і лікарні.

«Є ще показова цифра: кількість об'єктів, де ми почали і закінчимо реконструкцію в цьому році - 50, в тому числі: 20 лікарень, 14 амбулаторій, 3 стадіони, 3 дитячих садки, три дитячих будинки та інше», - заявив глава облради в своєму інтерв'ю.

Але, як зазначає видання, за фактом ситуація дещо інша. У 2020 році фактично було добудовано те, що повинно було бути добудовано ще рік тому, тобто затримка понад рік: 4 дитсадки, 16 міських амбулаторій в місті Дніпро, 2 сільські амбулаторії, 2 МГБ, 2 стадіони і 1 дитячий санаторій - разом 41 об'єкт. Причому всі вони вже були на великому рівні готовності - від 85 до 95%, і повинні були бути здані ще рік тому.

«Таким чином, нова влада в області, за великим рахунком, лише вводила їх в експлуатацію за документами», - резюмував автор статті.