UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналістські організації вимагають покарати винних у нападах на журналістів

За 8 місяців цього року було зафіксовано 54 випадки нападів і погроз і 89 фактів перешкоджання роботі українських журналістів.

Журналістські організації передали до Міністерства внутрішніх справ і Генеральної прокуратури заяву з інформацією про здійснення злочинів щодо журналістів і вимагають від силовиків притягнення винних до відповідальності.

"Сьогодні ми подали до МВС і Генпрокуратури заяву, в якій перерахували факти нападу на журналістів. Ми вимагаємо реакції і покарання винних", - розповіла на прес-конференції виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк.

За її словами, у 2013 році збільшилася кількість нападів на журналістів з боку приватних структур та силових органів. За 8 місяців цього року, за даними ІМІ, було зафіксовано 54 випадки нападів і погроз і 89 фактів перешкоджання роботі журналістів. За словами Романюк, журналістські організації вимагатимуть від силових структур притягнути до відповідальності винних в інцидентах з журналістами і відзвітувати про це перед громадськістю.

16 вересня виповнюється 13 років з моменту зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Цей день також вважається днем пам'яті загиблих українських журналістів. Традиційно 16 вересня у Києві та інших містах пройдуть мітинги пам'яті Гонгадзе та загиблих журналістів. !zn

Читайте також:

Рада Європи закликала Україну поділитися інформацією щодо справи Гонгадзе

ГПУ перевіряє версію про причетність Кучми до вбивства Щербаня, Ахметова вже допитали

Журналісти звернулися до Євросуду з позовами проти КСУ та апарату Верховної Ради

"Українська правда" попередила про видання-двійника і провокації проти себе