UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналісти українського Forbes звільнилися у зв'язку зі "спробою змінити редакційну політику"

Журналісти "Forbes в Україні" на чолі з шеф-редактором журналу написали заяву про звільнення. Причина - "спроби змінити редакційну політику". Заяву у Facebook опублікували співробітники видання.

14 журналістів українського видання Forbes написали заяви про звільнення через "спроби змінити редакційну політику", повідомляє "Українська правда" з посиланням на шеф-редактора Forbes Бориса Давиденка.

Інформацію також підтвердив головний редактор сайту Forbes.ua Олександр Рубан. Він повідомив, що у вівторок головний редактор проекту "Forbes Україна" Михайло Котов "без пояснення причин" відхилив прийняту раніше заявку теми про радників першого віце-прем'єра Сергія Арбузова.

Рубан підкреслив, що головний редактор може приймати те або інше рішення. "Мені сказали, що буде перелік тем, про які ми писати не зможемо, але широкий вибір залишиться", - додав він.

Рубан заявляє, що в таких умовах не зможе продовжувати працювати. Разом з ним подали заяви про звільнення за власним бажанням 6 журналістів сайту і 8 співробітників журналу.

Однак, за його словами, звільнення відбулося "не через конкретний випадок, відбувалася ціла низка подій, з яких стало зрозуміло, що щось буде змінюватися".

Серед тих, хто написав заяву про звільнення, - шеф-редактор журналу Давиденко, шеф-редактор сайту Рубан, заступник головного редактора сайту Катерина Коберник, редактори журналу Володимир Вербяний, Роман Судольський, Владислав Головін, редактори сайту Дар'я Марчак, Каменєв Максим, а також корреспонденти Марія Жартовська, Катерина Шаповал, Катерина Сиченко, Юлія Даниленко і Леся Войтицька.

За інформацією "Телекритики", звільнився також арт-директор журналу Сергій Лисенко, а про намір написати заяву про звільнення висловився к Facebook і керівник інноваційного підрозділу Українського медіа холдингу UMH Lab Леонід Цодіков.

Український Forbes зараз належить медіахолдингу UMH, який нещодавно було куплено групою компаній ВЕТЕК Сергія Курченка.

20 червня, у день, коли стало відомо про продаж холдингу UMH Курченка, колишній головний редактор журналу "Forbes Україна" Володимир Федорин заявив, що вважає продаж журналу кінцем проекту у його нинішньому вигляді. У зв'язку з цим він висловив намір піти з посади з 1 жовтня, тоді як його контракт закінчується 1 грудня цього року.

До медіа-холдингу UMH group входять газети "Аргументи і Факти в Україні", "Комсомольська правда в Україні", тижневики "Кореспондент", "Теленеделя", українська роздрібна мережа "Своя преса" з більш ніж 860 торгових точок у 10 регіонах. Окрім того, холдинг володіє ліцензіями на видання журналів Forbes і Vogue.

UMH group також належать радіостанції: чотири мережевих ("Авторадіо", "Наше Радіо", "Ретро FM", Europa plus) і дві локальних (Джем FM і "Голос Столиці"), локальні інформаційні інтернет-ресурси Korrespondent.net, Football.ua, Vgorode.ua, інтернет-портали Bigmir.net і I.ua, www.Dengi.ua, www.Gloss.ua, www.Segodnya.ua, www.iSport.ua, www.KP.ua,www.AiF.ua, www.Novynar.com.ua, www.Ricardo.com.ua, www.Tv.ua і www.Vgorode.ua. Окрім того, до групи входить телеканал "Меню ТВ".

У Росію UMH вийшов у 2003 році. До російського видавничого портфелю холдингу входять шість журналів: "Теленеделя", "Футбол", "Історії з життя", "Успіхи і поразки", "Історії про кохання" і "Лінія долі", а також видавничий дім "Популярна преса". !zn

Список тих, хто звільнився, опубліковано у соцмережах

Читайте також:

ВЕТЕК Курченка у терміновому порядку завершив операцію з придбання Українського Медіа Холдингу

Курченко купив частку Ахметова у великому інтернет-проекті

Після запевнень у незацікавленості у медіа-активах Курченко купив медіахолдинг UMH group