UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналісти склали рейтинг витрат топ-чиновників на навчання дітей

Його очолює президент України Петро Порошенко.

Освіту за кордоном здобувають близько 27% дітей українських високопосадовців, і це лише ті, хто задекларував витрати на навчання дітей. Найпопулярнішими країнами для здобуття знань є Велика Британія та США, навчаються діти чиновників і в Іспанії, Данії, Канаді, Швейцарії, Німеччині, Чехії і Нідерландах.

Загальні витрати високопосадовців на освіту власних дітей минулого року склали 35,5 мільйонів гривень, йдеться у розслідуванні журналістів Bihus.Info.

Найдорожча освіта – у дітей президента України Петра Порошенка. Його доньки-двійнята Олександра й Євгенія та наймолодший син Михайло навчаються у британському Сoncord College, що коштує їхньому батьку 3,8 мільйона гривень на рік.

Своєю чергою народний депутат від президентської політсили "Блок Петра Порошенка" Руслан Демчак платить за освіту дітей у Великій Британії понад два мільйони гривень на рік.

Змалечку навчаються в Європі й діти радниці голови Адміністрації Президента Наталії Попович. Згідно з її декларацією за 2017 рік, на їхню дошкільну та середню освіту вони з чоловіком Ігорем Перегінцем (екс-заступник міністра охорони здоров'я) витратили понад 1,7 мільйона грвиень.

bihus.info

Не шкодує грошей на освіту нащадків і депутат Хмельницької обласної ради Андрій Гордійчук, син якого також навчається у Великій Британії. За це його батько платить 1,4 мільйона гривень на рік

І лише на 40 тисяч гривень відстає від нього у витратах колишня очільниця Національного банку України Валерія Гонтарева, син якої у 2017 році закінчив філію British International School у Києві. Її випускники отримують одночасно міжнародний сертифікат і український атестат.

Нагадаємо, цьогоріч 222 учасника зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) отримали максимальні 200 балів з математики, фізики, хімії і біології. З них 12 учасників отримали 200 балів одразу по двох предметах.

Детальніше про результати ЗНО читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Вадим Карандій: "Не можна макове зернятко виміряти лінійкою з сантиметровою поділкою"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".