UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журнал Cosmopolitan Україна вибачився за вчинок свого заступника редактора і звільнив її

Заступник головного редактора відомого журналу зуміла прославитися на весь світ: публікації є навіть в зарубіжній пресі

Заступник головного редактора журналу Cosmopolitan Україна, яка опублікувала в соціальних мережах легковажний пост про похорон загиблого в Донбасі воїна, не тільки позбулася роботи, але і стала "героїнею" публікацій в зарубіжній пресі, в якій теж засудили її вчинок.

Як відомо, 4 грудня 2019 року, заступник головного редактора журналу Cosmopolitan Україна опублікувала на своїй сторінці в Facebook і каналі в Telegram свої спостереження за церемонією прощання із загиблим бійцем "Альфи". Свої враження, необдумані і жорстокі, дівчина супроводжувала глузливими коментарями, забувши, що пише про загиблого воїна, який, до того ж, був - посмертно - удостоєний президентом звання Героя України.

Реакція соціальних мереж і в цілому української громадськості виявилася миттєвою і вкрай обуреною.

Жорстко і однозначно відреагувало і керівництво журналу, де займала чималий пост автор публікацій.

"Весь колектив українського видання журналу Cosmopolitan висловлює глибокі співчуття родині та всім близьким трагічно загиблого героя і щиро перепрошує за текст, опублікований Євгенією Пліхіною на її особистій сторінці.

Цей текст не стосується позиції бренду, ми дуже шкодуємо, що наша колега так вчинила. Ми категорично не поділяємо її думки", - йдеться в опублікованій на сайті журналу заяві.

"Враховуючи ситуацію, що склалася, з 5 грудня 2019 наше видання припиняє співпрацю з Євгенією Пліхіною - вона залишає посаду заступника головного редактора журналу Cosmopolitan.

Бренд Cosmopolitan беззастережно на боці свого народу в боротьбі за збереження незалежності і суверенітету, висловлює підтримку героям, які захищають Україну і поважає світлу пам'ять загиблих, які віддали своє життя за наше мирне майбутнє", - написано в заяві, підписаній головним редактором журналу.

Звільнення викликало досить жваве обговорення, як і сама публікація. І, як завжди, суспільство розділилося: одні вважали, що на "своїй сторінці" людина може писати що завгодно, і що звільнену журналістку зацькували, інші - що формуючий громадську думку співробітник популярного журналу, та ще займаючий керівну посаду, не може не розуміти, що відбувається в країні і бути цинічним по відношенню до людської смерті. Найбільш об'єктивно оцінив ситуацію один з користувачів, який написав, що біль відчувається тільки тоді, коли він стосується саме тебе.