UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жорстока зима: у ВООЗ попередили про ймовірну гуманітарну кризу в Україні

В організації визначили чотири головних напрямки роботи, щоб допомогти українцям пережити важкий період.

Постійні ракетні обстріли цивільної та критичної інфраструктури з боку росіян можуть залишити десятки тисяч українців без тепла, електроенергії, житла та засобів для існування цієї зими. Внаслідок цього, а також знищення медичних закладів та обмеженого доступу до лікувальних засобів на тимчасово окупованих територіях, багато з них можуть постраждати від хвороб, переохолодження або опинитися за межею бідності. Про це пише Bloomberg з посиланням на директора Європейського регіонального центру Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Ганса Клюге.

За його словами, у ВООЗ виділили чотири пріоритетні напрямки, щоб запобігти гуманітарній кризі в Україні. Головним завданням посадовець назвав відновлення об'єктів медичної інфраструктури, які постраждали від бомбардувань росіян. Наразі ВООЗ провела навчання близько 11 тисяч медичних працівників, фахівців у різних областях, а також поставила Україні понад 1300 тонн обладнання — від електрогенераторів до автомобілів швидкої допомоги, хірургічних наборів, ліків та вакцин.

Другим пріоритетом, є забезпечення нагальних медичних потреб людей у ​​районах, які знову перейшли під контроль України. Він також нагадав, що ВООЗ вже кілька місяців намагається отримати доступ на окуповані території, такі як Маріуполь та інші частини Донбасу, щоб оцінити, яка допомога потрібна місцевому населенню.

Читайте також: Іспанія відправила Україні бронеавтомобілі, «швидкі» та медичні засоби

Третім пріоритетом роботи ВООЗ в Україні є підготовка до зими. Оскільки багато людей через війну не мають постійного місця проживання (за даними уряду України, з початку війни в країні було пошкоджено або зруйновано понад 800 тисяч будинків), живуть без опалення та електрики та часто переїжджають з місця на місце, їм може загрожувати переохолодження, обмороження, запалення легень, інсульти та інфаркти.

За даними організації, ескалація війни в зимовий період може призвести до зростання кількості переміщених осіб до 3 млн, а також до масового виїзду біженців у сусідні країни.

Четвертим пріоритетом, незважаючи на триваючі бойові дії, Клюге вважає реформу охорони здоров'я в Україні, яка успішно почалася до війни і почала приносити хороші результати.

Представник ВООЗ зазначив, що згідно з аналізом Світового банку війна може призвести до того, що 60% населення України опиниться за межею бідності і не зможе дозволити собі медичні послуги, тому необхідно терміново розробити план, за яким більше українців зможуть отримати доступ до охорони здоров'я у майбутні місяці та роки.

Читайте також: Війна в Україні: якими ліками слід запастися на зиму

Раніше НСЗУ пообіцяла забезпечити безкоштовні медпослуги для ветеранів війни.