UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жорсткий вирок нацгвардійцю Марківу — багато в чому результат провалу роботи українського слідства — Зеркаль

За словами Зеркаль, ще в 2015 році в Україні ігнорували запити італійців на інформацію та пропозиції спільної роботи над слідством.

Заступниця міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила в інтерв'ю DT.UA, що на рішення італійського суду у справі колишнього нацгвардійця Віталія Марківа значно вплинула відсутність результатів українського слідства щодо вбивства італійського журналіста Ракеллі, що проводилося військовою прокуратурою.

"Я не хочу йти шляхом, яким зараз йдуть всі, включаючи нашого посла в Італії, і розповідати, що це "політичне замовлення", "слід Росії" і т. п. Тому що я вважаю, що є величезні недоробки з боку українського слідства. І якщо в адвокатів не було можливості надати інформацію про розслідування вбивства Ракеллі в Україні, то кидатися звинуваченнями тільки в тому, що це "політична розправа", не можна", - сказала в інтерв'ю Зеркаль.

За її словами, ще в 2015-го року, коли італійці хотіли отримати інформацію і під час кожного візиту до нашої країни пропонували разом працювати над слідством, їх, як і родичів загиблого журналіста, в Україні ігнорували.

"Ще раз підкреслюю: якщо б у нас були результати розслідування вбивства італійського журналіста і українське слідство б співпрацювало з італійським, то ймовірність переслідування і такого результату, який ми сьогодні отримали, була б набагато нижчою або навіть мінімальною. У будь-якому випадку, не було б такого відчуття політичного переслідування", - зазначила заступниця глави МЗС.

У п'ятницю, 12 липня, Віталія Марківа, якого в Італії звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі, визнали винним і засудили до 24 років позбавлення волі. Марків має громадянство України та Італії, він перебуває під арештом з червня 2017 року. Обвинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі та перекладачем Андрієм Мироновим біля гори Карачун під Слов'янськом. Роккеллі і Миронов загинули у результаті мінометного обстрілу 24 травня 2014 року.

Детальніше читайте в інтерв'ю Олени Зеркаль оглядачам відділу міжнародної політики DT.UA Тетяні Силіній і Володимиру Кравченку в тижневику "Дзеркало тижня. України".