UA / RU
Підтримати ZN.ua

Житлова субсидія: чи можна її оформити, якщо член сім'ї поживає в іншому місті

Існують певні правила надання субсидії.

В Україні громадяни, які не можуть самостійно оплачувати житлово-комунальні послуги, можуть звернутися за призначенням житлової субсидії. Її розмір розраховується індивідуально та залежить від різних факторів.

У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, чи можна оформити субсидію, якщо житловому приміщенні разом із батьками зареєстровано когось повнолітнього і працездатного, але він не проживає за адресою реєстрації, оскільки працює в іншому місті. Про це пише видання «На пенсії».

Читайте також: Житлова субсидія: чи зміниться її розмір у травні

Призначити житлову субсидію можуть без урахування доходів особи, яка не проживає за адресою реєстрації у разі надання довідки з місця роботи.

У випадку, якщо немає можливості надати таку довідку, то цю інформацію потрібно зазначити у декларації.

У такій ситуації субсидію призначають виходячи з акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Такий акт складається посадовцем сільської, селищної, міської, районної у місті ради і передається до органу Пенсійного фонду.

Хоча міністерство енергетики категорично заперечує можливість підвищення тарифів на електроенергію й прямо називає такі повідомлення «фейком, спрямованим на дестабілізацію настроїв суспільства», є факти, що свідчать про прямо протилежне. Найбільш промовистий контраргумент закарбовано в законі України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»: розмір коштів на житлові субсидії збільшується на 25% – до 50 млрд грн. Що буде з субсидіями та цінами на комуналку – читайте у статті кандидата фізико-математичних наук, юриста, директора аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександра Сергієнка «Чи врятує українців житлова субсидія?» на ZN.UA.