Місцева та центральна влада закликають жителів великих міст виїхати на зиму до сіл, де є можливість забезпечити автономні опалення, каналізацію, водопостачання тощо. У містах з висотною забудовою та централізованими благами цивілізації, у разі блекауту, це може бути проблемою.
«У цій ситуації пропозиція міської влади мешканцям багатоповерхівок шукати, де прихилити голову за межами Києва, виглядає вже й не такою бездумною та панікерською, як здавалося, коли мер Віталій Кличко оголосив її вперше. Насправді це – як відступити на другу лінію оборони», - коментує директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко у статті «Блекаут – як вижити у великому місті?».
Однак до відступу теж треба ретельно й заздалегідь готуватися, наголошує Сергієнко.
- По-перше, заготовити чи закупити сухі дрова;
- По-друге, знайти джерело води, бо насоси в свердловинах без електрики не працюватимуть;
- По-третє, утеплити будинок якнайліпше;
- По-четверте, запастисясвічками, батарейками, акумуляторами, пальним;
- По-п’яте, заправити газові балони, мати газову плиту чи примус;
- По-шосте, викопати яму та зробити дворовий туалетпро всяк випадок.
«До відступу теж треба ретельно й заздалегідь готуватися, щоб потім не метушитися та не стояти в заторах, як це сталося 24 лютого, коли сотні тисяч машин заблокували всі дороги від Києва до польського кордону. До попередження міської влади варто прислухатися», - радить автор.
Як вже пояснювало ZN.UA, часткова евакуація у Києві взимку можлива, особливо з лівого берега, однак про повну евакуація міста-мільйонника не йдеться. Критичною точкою, після якої уникнути такого кроку не вдасться, стане довгостроковий вихід із ладу 40% енергосистеми Києва.