Жителів анексованого Криму попередили про кислотні дощі після хімічних викидів в Армянську. Попередження поширюють пз допомогою смс і телефонів, попереджаючи, що після кислотного дощу шкіра покривається пухирями, повідомляє "Крим.Реалії".
Також жителям півострова рекомендують не виходити під дощ, закривати вікна, уникати випарів. У той же час на сайті підконтрольного окупаційній владі МНС Криму ніякої офіційної інформації немає.
У Криму впродовж доби 6 вересня прогнозують сильні зливи і грози, повідомляє гідрометцентр. Рятувальники закликають жителів Криму утриматися від поїздок по місту, по можливості залишатися в квартирі або на роботі.
У той же час жителі півострова пишуть, що від екологічної катастрофи вже почала страждати флора і фауна в Армянську. Як повідомила в Twitter блогер RoksolanaToday, в місті почали гинути тварини і птахи. На одному з опублікованих кадрів знято висипання на шиї дитини, на інших - мертвих кота і птаха, а також спорожнілі дитячі майданчики.
Перші повідомлення щодо масштабних викидів у Армянськупочали надходити ще 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), проте їх наявність окупаційна "влада" півострова визнала лише 28 серпня. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст у повітрі шкідливих хімречовин.
Як повідомляв "віце-прем'єр" окупаційного уряду Ігор Михайличенко, причиною викидів стали випаровування вмісту кислотонакопичувачів на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний з Дмитром Фірташем) через спеку та брак води. На даний час робота заводу припинена на два тижні.
Дітей з Армянська евакуювали і відправлять в санаторії окупованого півострова. В школах міста з вівторка, 4 вересня, оголошені двотижневі канікули.
У свою чергу розвідка Міноборони України заявила, що напередодні погіршення екологічної ситуації в окупованому Росією Криму підрозділи Збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового і содового заводів і пошкодили зазначені об'єкти, що призвело до істотного погіршення екологічної ситуації. Щоб уникнути відповідальності, окупанти поширили в ЗМІ неправдиву інформацію про аварію на заводі "Титан".