UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Згідний» чи «згодний»: як правильно сказати українською

Пояснення дала експертка.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців відмовилися від використання російської мови. Вони постійно вдосконалюють свою українську і намагаються говорити правильно.

Читайте також: Без суржика: як сказати українською «с прошлого года»

Ведуча програми «Правильно українською» на «Радіо Трек» Ольга Багній розповіла, як правильно говорити українською «згідний» чи «згодний».

За її словами, можна використати обидва слова, але є нюанси. У деяких випадках ці слова можна чергувати.

Якщо ми даємо свою згоду, то можна говорити:

Якщо йдеться про солідарність з будь-ким, про те, що ми поділяємо чиїсь погляди та думки, то використовується виключно «згодна» або «згоден».

Якщо йдеться про відповідність, то вживаємо «згідний/згідна». Наприклад: згідна з оригіналом копія.

Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих "нових українців" говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.