Голова військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський, призначений у червні 2015 року губернатором Донеччини, за два місяці трохи "зменшив" запал у своєму підході до управління областю.
Так, у новому інтерв'ю DT.UA Павло Жебрівський наголошує, що Україна не може дозволити собі блокаду Донбасу, а також закликає Київ не дивуватися, коли риторика "Оппоблоку" на цих територіях спрацьовує - багато проблем центральна влада в регіоні просто не помічає.
"Це моя особиста тактика. І боюся вона несподівана для президента так само, як і для всіх інших. Мабуть, не скажу вам нічого нового, але місце положення таки визначає точку зору. З Києва місцевих проблем не побачити і не зрозуміти. Я справді почав розуміти людей, які живуть тут. Почав майже фізично відчувати розлом і розрив в їх душах, з яким їм доводиться жити. Безумовно, я ніколи не стану донецьким. Але і просто київським мені вже не бути", - говорить Жебрівський.
Він продовжує, що щоб перемагати на Донбасі в прямому і в переносному сенсі, Київ повинен зрозуміти кілька речей.
"Мало просто призначити голову адміністрації, голову СБУ міліції або прокуратури. У сформованій ситуації першим таким кроком, крім пошуку балансу в риториці і оцінках, необхідно просто допомагати Донбасу відновлюватися, відбудовувати інфраструктуру. Тому що коли ми не відновлюємо мости і дороги, звучить логічна репліка: "Нас будуть здавати", - пояснює губернатор Донеччини.
При цьому глава ВЦА додає: він зрозумів, що Україна не може собі дозволити економічну блокаду Донбасу.
"І, слава Богу, що інформація про те, що 60% надходжень в казну держави від Донецької області дають саме ті підприємства, які зареєстровані в Україні, але працюють на окупованих територіях, нарешті стала публічною, а головне – почутою", - зазначає Жебрівський.
За його словами, боротися за "серця й душі" жителів Донбасу необхідно всій Україні.
"І це ніяка не патетика. Це моє внутрішнє відчуття і переконання. Дуже важливо взаємопроникнення регіонів, культур, світоглядів", - говорить губернатор.
В якості прикладу він навів проект, над яким зараз працює: щодо шкіл-побратимів з містами Західної та Центральної України. За задумом, мається на увазі взаємний обмін педагогічними кадрами, коли, наприклад, вчителя з Краматорська зможуть кілька місяців викладати у Львові, і навпаки, - львів'яни зможуть викладати і читати лекції в місцевих школах і навчальних закладах.
Нарешті, коментуючи своє висловлювання про "вату" в головах місцевих жителів, Жебрівський зазначив, що свій сленг він вже "відкоригував".
Раніше у своєму інтерв'ю ZN.UA і не тільки Жебрівський заявляв, що бачить необхідність в економічній блокаді Донбасу.
Примітно, що після двотижневої роботи губернатором Луганської області Геннадій Тука, колега Жебрівського, також визнав, що "знизив градус" свого радикалізму щодо блокади окупованих територій.
Повне інтерв'ю з Павлом Жебрівським читайте на ZN.UA.
Раніше Жебрівський заявляв, що проти проведення місцевих виборів навіть у вільному Донбасі через "вату" в головах місцевого населення. Також повідомлялося, що Жебрівський звертався до президента особисто і в ЦВК з проханням скасувати вибори.
Примітно, що два попередні губернатора - Сергій Тарута й Олександр Кіхтенко, були звільнені з посад після того, як почали публічно заперечувати доцільність економічної блокади Донбасу.