Президента України Володимира Зеленського 20 жовтня ознайомили з результатами доклінічній фази дослідження української вакцини проти COVID-19.
Про це у вівторок повідомляє Офіс президента на відомчому сайті.
На Банковій відбулася нарада, на якій були присутні вчені, залучені до розробки оригінального українського кандидата у вакцини проти коронавірусу.
Розробники представили голові держави результати доклінічній фази дослідження. Повідомляється, що дослідження тривали 6 місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 в культурі інфікованих клітин людини.
На нараді обговорили, хто, коли і в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх відомств для забезпечення виготовлення вакцини і її використання в разі успішного проходження всіх фаз досліджень.
Один з розробників вакцини - міжнародний експерт в галузі охорони здоров'я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов - зазначив, що нинішня розробка дозволяє припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він назвав позитивним фактом те, що до сих пір в Україні не було стрибка летальності в порівнянні з ростом кількості хворих.
Зеленський зазначив історичність цієї розробки.
"Я дуже радий, що ця зустріч відбулася. Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію ", сказав глава держави.
Раніше повідомлялося, що коронавірус може мутувати таким чином, що через деякий час саме через цих мутацій він сам і зникне, але поки невідомо, як саме мутує коронавірус - він може зникнути або стати ще більш небезпечніше.
Також раніше глава МОЗ України заявив, що країні не вистачає коштів на закупівлю вакцини від коронавірусу, котрій за планом мають прищепити 4,2 тисячі українців, тому МОЗ звертається за додатковим фінансуванням до Світового банку.
Зі свого боку директор представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Аруп Банерджі пообіцяв тісну співпрацю для забезпечення ресурсів.