UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський зустрівся з родичами загиблих в Ірані українців

Президент пообіцяв, що Україна з'ясує справжні причини авіакатастрофи.

Президент України Володимир Зеленський ввечері в четвер, 9 січня, зустрівся з родичами загиблих авіакатастрофі в Ірані українців. Глава держави запевнив, що Україна докладе максимум зусиль для з'ясування справжніх причин катастрофи літака "МАУ", а також анонсував виплату матеріальної допомоги сім'ям загиблих.

"Зустрівся та поговорив з родичами українців, загиблих у авіакатастрофі. Розумію, що жодні слова підтримки не заглушать їхнього пекельного болю. Держава надасть їм усю необхідну допомогу, зокрема фінансову. Розумію, що жодні виплати не повернуть їм рідних людей. Мабуть, найважливіше, що може й повинна зробити для них держава, – це дати вичерпні відповіді щодо всіх обставин трагедії. Запевнив, що ми зі свого боку робимо все можливе для встановлення правди. Україна обов'язково її дізнається", - йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці Зеленського в Facebook.

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна.Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовернность підтвердь канадський прем'єр Джастін Трюдо.

У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила до Тегерану групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною.Передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовився.