UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський зустрівся у Таллінні із президенткою Естонії

Сторони підписали спільну заяву щодо подальшої співпраці.

Президенти України та Естонії Володимир Зеленський і Керсті Кальюлайд провели зустріч у Таллінні під час якої підтвердили прихильність до міжнародного права та основних принципів міжнародних відносин. Вони закликали Росію скасувати окупацію Криму та припинити агресію в Донбасі, повідомляє пресслужба Зеленського.

Зеленський і Кальюлайд за результатами цієї зустрічі підписали спільну заяву щодо подальшої співпраці. Вказується, що лідери України та Естонії домовилися активізувати двосторонню співпрацю на міжнародній арені, особливо під час непостійного членства Естонії в Раді Безпеки ООН на 2020-2021 роки.

Зеленський підкреслив важливість гуманітарної, фінансової, технічної та іншої допомоги, яку надає Естонія, зокрема реабілітації українських військовослужбовців. Кальюлайд підтвердила намір її країни й надалі підтримувати реформи в Україні та наголосила на важливості верховенства права.

Вказується, що сторони домовилися активізувати співпрацю в галузі електронного урядування та діджиталізації публічного сектору шляхом використання відповідного досвіду Естонії у цих сферах. Також вони погодилися з важливістю використовувати повною мірою потенціал Угоди про асоціацію, продовжуючи виконувати свої зобов'язання, поглиблюючи галузеву інтеграцію та наближення регуляторних норм між Україною та ЄС.

Крім цього, президент України обговорив реалізацію "Ініціативи трьох морів" та відзначив зацікавленість в тому, щоб долучитися до цього форуму країн Східної та Центральної Європи.

"Україна та Естонія, як важливі гравці Балто-Чорноморського регіону, зацікавлені в реалізації спільних проектів та ініціатив з економіки, інфраструктури, навколишнього середовища. Під час сьогоднішніх перемовин ми окремо обговорили реалізацію "Ініціативи трьох морів", а головне – предметну зацікавленість України долучитися до неї", – сказав Зеленський.

Він також повідомив про відновлення роботи Спільної міжурядової комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва після перерви тривалістю майже шість років.

Зі свого боку Кальюлайд сказала про те, що підприємці із Естонії готові інвестувати в Україну, але інвестори мають бути впевнені, що їхні інвестиції захищені.

"Я знаю, що Україна, уряд і установи роблять у цьому напрямі конкретні кроки. Але для міжнародних економічних громад сильним сигналом є те, що конкретні казуси будуть вирішені", – зауважила лідерка Естонії.

Раніше в Естонії повідомили про те, що не визнають російські паспорти, видані мешканцям тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Раніше країна ухвалила аналогічне рішення щодо власників російських паспортів в анексованому Криму. Коментуючи рішення РФ роздавати свої паспорти жителям тимчасово окупованих територій України, міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу зазначив, що воно суперечить духу Мінських угод і є ще однією спробою підірвати незалежність України.