Під час засідання фракції політичної партії "Слуга народу" президент України Володимир Зеленський, який нещодавно повернувся з поїздки територією Донбасу, запропонував депутатам спрямувати частину нерозподілених державних субвенцій на відновлення інфраструктури Донбасу, заявив заступник голови фракції Олександр Корнієнко, повідомляє "Сьогодні".
"Президент тільки повернувся зі Сходу і у нього була ініціатива, яку він хотів обговорити з депутатами, а потім узгодити із Кабміном щодо переспрямування частини субвенцій на соціально-економічний розвиток наших східних областей", – розповів Корнієнко.
Мова йде про субвенції з державного бюджету, які не були виділені на інші проекти. Тепер Зеленський пропонує спрямувати їх на будівництво дороги з населеного пункту Золоте, де планується відкрити новий КПВВ між Україною і ОРДЛО, до Сєвєродонецька.
"Там повністю зруйнована дорога і та відстань, яка долається за півтори години, на цій ділянці займе 3-4 години. Через це у регіоні проблеми із медициною та швидкою допомогою, оскільки лікарня розташована у Сєвєродонецьку. Саме тому президент і запропонував віддати субвенції на соцеконом, які ще не були виділені на проекти, на будівництво цієї дороги", – зазначив Корнієнко. За його словами, фракція підтримала цю пропозицію, залишилося вирішити питання з Кабінетом міністрів.
Нагадаємо, 26 жовтня президент Володимир Зеленський приїхав до Золотого у межах робочої поїздки в Луганську область. На цій ділянці має розпочатися узгоджене в Мінську розведення сил і засобів, проти нього виступають ветерани та добровольці АТО, які вважають розведення капітуляцією. Вони ж оприлюднили в Facebook відео суперечки голови держави з одним із них.
"Я прийшов тобі сказав, ви зброю відведіть. Ти мені переводиш стрілки. Ти мені взагалі не можеш жодних ультиматумів озвучувати... Послухай, я президент цієї країни. Мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь", - сказав Зеленський. Добровольця, з яким сперечався гарант, звуть Борис Ганза. Він пішов на фронт у 18 років, у 2014-2017 роках брав участь в боях під Іловайськом, Мар'їнкою, Широкіним і Маріуполем.
У штабі операції Об'єднаних сил наполягали на тому, що озброєні ветерани та добровольці знаходяться в Золотому незаконно, оскільки не є чинними представниками силових відомств чи Збройних сил України і не уповноважені перебувати та діяти в районі проведення ООС.
Підготовка до розведення військ біля Петрівського (Донеччина) та Золотого (Луганщина) – не перша спроба досягти сталого точкового розведення на лінії розмежування в Донбасі. Однак після вдалого початку бойовики повертаються на власні позиції, а у Кремлі вже заявили, що Москва не може гарантувати відведення російсько-терористичних військ.
Докладніше про чергову спробу розведення та її наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".