UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський та Вселенський патріарх не підписали спільну заяву – ЗМІ

Документ готували на Фанарі у співпраці з Міністерством закордонних справ, пише ВВС Україна.

© president.gov.ua
© president.gov.ua
© president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський та Вселенський патріарх Варфоломій під час сьогоднішньої зустрічі у Стамбулі не підписали спільну заяву, як планували напередодні. Про це повідомляє ВВС News Україна.

Вказується, що зустріч була ініціативою Зеленського й обізнані співрозмовники ВВС оцінювали це як гарний знак і намагання налагодити добрі стосунки з Константинополем.

За даними видання, у резиденції патріарха Зеленський спілкувався з Варфоломієм як у вузькому колі, так й у розширеному форматі без журналістів. За словами співрозмовників ВВС, зустріч пройшла нормально, у "позитивному настрої". Однак перед зустріччю між представниками Константинополя та Офісом президента (ОП) виникли непорозуміння.

Планувалось, що патріарх та президент підпишуть спільну заяву, але в останній момент сторони не порозумілись, у команді Зеленського відмовились підписувати документ. Цей документ готували на Фанарі у співпраці з Міністерством закордонних справ, пише ВВС Україна.

Заява переважно мала стосуватись екологічної тематики, Варфоломій відомий своєю діяльністю у цій сфері. Чому ОП не сподобалась заява невідомо, за словами джерел, там не було провокаційних формулювань на політичну тему.

Після зустрічі Зеленський не спілкувався з журналістами у патріархії. В ОП відмовились відповісти на питання, чому сторони не підписали спільну заяву.

Тим часом Офіс Зеленського заявив, що на зустрічі президент подякував Варфоломію за підтримку України й сказав про те, що влада не повинна втручатися у церковні справи й він захищатиме незалежність церкви.

Нагадаємо, що 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні.

Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.