UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський назвав дату початку будівництва мосту в Станиці Луганській

На думку президента, цьому не завадить навіть саботаж з боку бойовиків. Хоча саме регулярні обстріли терористів зривали будь-які ремонтні роботи на цій ділянці упродовж декількох років.

Будівництво мосту через лінію розмежування поблизу Станиці Луганської (Луганська область) розпочнеться за вісім днів, повідомив президент Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС у Києві.

"Ми зачекаємо тиждень, максимум вісім днів. Якщо ми не побачимо демонтаж з того боку, то ми почнемо будувати міст", - цитує гаранта LB.ua.

На думку президента, будівництву мосту не завадить навіть саботаж з боку бойовиків російсько-окупаційних військ, якщо ті вирішать не виконувати свою частину угоди. Тим паче, що нещодавно поблизу Станиці Луганської відбулося розведення сил і засобів від лінії розмежування.

"Є ідеї як це швидко зробити протягом місяця", - наголосив він. І зауважив, що представники НЗФ у Мінську запевнили, що для демонтажу бетонних конструкцій їм необхідно 8-10 днів, повідомляє "Укрінформ".

Зеленський також пообіцяв "електрокари й автобуси", щоб підвозити людей від мосту до контрольного пункту в'їзду-виїзду через лінію розмежування в Донбасі. При цьому він не уточнив, яким саме чином транспорт курсуватиме в умовах регулярних обстрілів окупантів і створення ними штучних черг на своїх "блокпостах".

Зараз жителі Станиці Луганської та прилеглих населених пунктів змушені добиратися до КПВВ по зруйнованому мосту – усі спроби його ремонту неодноразово зривалися регулярними обстрілами бойовиків.

Будівництвом нового мосту займатимуться не військові, а цивільні особи, додав гарант.

Зазначимо, переговори щодо розведення сил у Станиці Луганській почалися ще в 2016 році, однак неодноразово зривалися через постійні обстріли з боку бойовиків "ЛНР".

5 червня поточного року Тристороння контактна група погодила чергову спробу розведення сил і засобів в районі Станиці Луганської з 10 червня. Однак бойовики вчергове зірвали розведення регулярними обстрілами.

27 червня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила, що ЗСУ та бойовики випустили сигнальні ракети для позначення готовності обох сторін до розведення. Після цього команда СММ бачила, що військовослужбовці Збройних сил України і члени незаконних збройних формувань залишили свої крайні передові позиції і вийшли з ділянки розведення разом з озброєнням.

Своєю чергою російсько-окупаційні війська відвели свої підрозділи з ділянки розведення сил сторін бойових дій тільки 1 липня. До цього окупанти продовжували порушувати досягнуті домовленості і тримали гарнізон на блокпосту біля Станиці Луганської.