UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві: Зеленський закликав світ співпрацювати з громадами України

Метою спільної роботи має стати створення нової інфраструктури захисту.

Президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів вибудовувати пряму співпрацю з нашими місцевими та регіональними владами для створення нової інфраструктури безпеки. Глава держави виступив зі зверненням на Міжнародному саміті міст і регіонів у Києві.

Як розповів Зеленський, подія відкриває "новий рівень взаємодії" на основі Конгресу місцевих та регіональних влад для швидкого відновлення країни. Саміт, зокрема, відвідали представники інституцій Європейського Союзу та Ради Європи, урядів та парламентів інших країн, мери міст і глави муніципалітетів.

"Запрошую всіх вас уже будувати прямі звʼязки з нашим Конгресом місцевих та регіональних влад … щоб якнайшвидше почати спільні дії. Спільно будувати нову систему захисту нашого з вами способу життя, відкритого, демократичного, життя вільного, заснованого на дуже простих речах, на співпраці", – сказав президент.

Він зауважив, що участь світу в оновленні інфраструктури безпеки України дозволить згодом поширити досвід на інші держави. Йдеться, зокрема, про нові стандарти кібербезпеки для різних систем та децентралізовані енергетичні системи, які зможуть витримати потенційний ракетний терор агресора.

На думку Зеленського, покращена українська інфраструктура та співпраця заради безпеки населення з партнерами стануть "надійним прикладом" для країн, населених пунктів і їхніх жителів.

Читайте також: Жодної руїни в Україні не буде – Зеленський

"Українська перемога має принести світу нові стандарти безпеки, новий досвід спільних дій та економічний потенціал, нові можливості будувати і захищатися разом", – наголосив глава країни.

Президент також зазначив, що перемога України відзначить ідею важливості кожної людини, населеного пункту та громади. Він додав: "Завдяки такому підходу замість руїн, які принесла і несе нам Росія ми всюди відбудуємо життя – українське справжнє життя, європейське вільне життя … Таке, в якому кожну людину поважають".

Днем раніше уповноважений Федерального уряду Німеччини з відновлення України заявив, що Берлін не вважає ефективною концепцію концентрації держав-донорів на відбудові певних регіонів і відмовляється від неї.

Об’єднання під дахом одного міністерства Мінрегіону та інфраструктури – досить ризикований експеримент влади. ZN.UA писало про те, як із нового затвердженого Положення випадково випали функції, що стосуються регіональної політики. Хоча Положення оперативно поправили, складність завдань, які стоять перед новою командою Мінрегіону, – максимальна. Як і відповідальність. Що і позначають у статті "Державна регіональна політика 2023: бути чи не бути?" її автори – директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, експерт з регіонального розвитку Юрій Третяк, заступник міністра розвитку громад і територій Іван Лукеря, що брали безпосередню участь у децентралізації та створенні нової регіональної політики, яку поствоєнна Україна повинна розвивати, а не поховати.