Президент Володимир Зеленський підписав указ про строки проведення чергових призовів на строкову військову службу в 2021 році. Призовники не будуть прислуговувати на Донбасі, повідомляє прес-служба глави держави в середу, 24 лютого. Так, згідно з відповідним указом №71/2021, в цьому році звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили певні строки строкової військової служби, планується провести в квітні - липні і в жовтні - грудні.
"У січні 2022 року будуть звільнені військові, які були покликані в липні 2020 року (у зв'язку з поширенням на території України COVID-19)", - йдеться в документі.
Згідно з указом, "призов громадян України на строкову військову службу буде проведено протягом квітня - червня і протягом жовтня - грудня 2021 року".
Призовні комісії почнуть працювати 1 квітня та 1 жовтня 2021 року відповідно. Підготовчі заходи до проведення призову будуть розпочаті з 1 березня і 1 вересня 2021 року.
"Проведення призову на строкову військову службу в Збройні сили України забезпечує співвідношення частки військовослужбовців-строковиків до частки військовослужбовців за контрактом 15: 85%. Таким чином, частка строковиків в загальній чисельності війська з кожним роком буде продовжувати зменшуватися", - йдеться в повідомленні.
У прес-службі президента нагадують, що покликані до Збройних сил України та інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення операції об'єднаних сил.
Відповідно до вимог законодавства України, не підлягають призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:
- в закладах загальної середньої освіти III ступеня і професійної (професійно-технічного) освіти з денною формою навчання;
- в установах професійного перед вищими освіти з денною формою навчання, в тому числі під час отримання початкового рівня (короткого циклу) і першого (бакалаврської) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
- в установах професійного перед вищими і/або вищої освіти за денною формою навчання, в тому числі під час отримання наступному ступені освіти;
- в установах середнього або вищого духовного освіти з денною формою навчання;
- в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності і за станом здоров'я.
Як повідомлялося, протягом жовтня - грудня 2020 року призвано та відправлено на строкову військову службу в Збройні Сили України та інші військові формування 13 570 осіб.