UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський та Трамп під час телефонної розмови обговорили передачу Україні ракет Tomahawk — Axios

Наразі не відомо, чи було ухвалено остаточне рішення.

Президент Володимир Зеленський під час сьогоднішньої розмови з президентом США Дональдом Трампом обговорили можливість отримання Україною далекобійних ракет Tomahawk. Про це пише видання Axios із посиланням на два джерела, обізнані з ситуацією.

За словами одного з джерел, розмова президентів тривала близько 30 хвилин. Джерела не повідомили журналістам, чи було ухвалено остаточне рішення.

Раніше Зеленський повідомив, що сьогодні відбулася “хороша та дуже продуктивна розмова” з Трампом. За його словами, він поінформував Трампа про російські удари по українській енергетиці. Також президенти обговорили можливості посилити ППО України і домовленості, які готують щодо цього. Зеленський наголосив, що є “хороші варіанти, сильні ідеї, як реально посилити нас”. 

Читайте також: Tomahawk не обов'язково вилітати з пускових установок, щоб зіграти свою роль у війні — The Telegraph

Нагадаємо, 28 вересня віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Вашингтон розглядає запит України на отримання далекобійних Tomahawk, які здатні завдати ударів глибоко по території Росії, включно з Москвою. 2 жовтня повідомлялося що США нададуть Україні розвіддані щодо цілей в енергетичній інфраструктурі Росії на великій відстані.

Після цього Дональд Трамп, коментуючи можливість постачання таких ракет Києву, сказав, що "певною мірою" ухвалив рішення з цього питання. У Кремлі зазначили, що "уважно стежать" за діями Вашингтона. Спершу Владімір Путін попередив, що передача Україні ракет великої дальності може "зруйнувати російсько-американські відносини". Згодом російський диктатор заявив, що відповіддю на передачу Україні Tomahawk стане посилення систем ППО РФ.