UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський продовжує оновлювати керівництво СБУ: призначено ще одного заступника голови

У 2018 році він очолював четверте управління Департаменту контррозвідки.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 13 січня, провів ще одне призначення в керівництві Служби безпеки України. Відповідний указ оприлюднено на сайті офісу президента.

Згідно з казом №47/2026 Зеленський призначив Ярослава Мережка заступником голови СБУ.

Читайте також: Арахамія пояснив, чому Хмару одразу не призначили головою СБУ

З офіційних джерел про Мережка відомо, що він у 2018 році обіймав посаду начальника четвертого управління Департаменту контррозвідки Служби безпеки України. У 2023 році був у складі делегації на засіданні Українсько-американської робочої групи з питань нерозповсюдження та експортного контролю.

Напередодні президент призначив заступником голови СБУ Івана Рудницького, який до цього очолював Волинську ОВА.

Сьогодні Верховна Рада проголосувала за президентське подання щодо звільнення Василя Малюка з посади голови Служби безпеки України. Про відставку Василя Малюка заговорили на фоні масових кадрових перестановок ще 2 січня. За даними джерел ЗМІ, Зеленський планує призначити його керівником Служби зовнішньої розвідки або секретарем Ради національної безпеки та оборони.

Сам Малюк спочатку не погоджувався на таку перестановку, однак 5 січня повідомив, що подав у відставку, додавши, що він залишається у системі й працюватиме над «операціями світового рівня». Того ж дня Зеленський призначив начальника Центру спецоперацій «А» Євгена Хмару тимчасово виконувачем обов'язки голови Служби безпеки України.