UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський підписав низку важливих законів

Програма "Креативна Європа" розрахована до 2027 року.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" № 1946-ІХ.

За цей закон Верховна рада проголосувала 14 грудня, повідомляє пресслужба Глави держави.

Документ встановлює спеціальні умови оподаткування резидентів "Дія Сіті", функціонування яких визначено Законом "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" №1667-IX, ухваленим у липні цього року.

"Такі умови мають стимулювати діяльність компаній, які працюють у галузі інформаційних технологій, зокрема шляхом встановлення ефективного рівня податкового навантаження для сприяння детінізації розрахунків у сфері оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ІТ-компаній на зовнішньому ринку", - наголошується в повідомленні.

До особливостей оподаткування резидентів “Дія Сіті” належать

Цей документ зокрема передбачає гарантію стабільності протягом 25 років певних умов оподаткування резидентів “Дія Сіті”.

Також Зеленський підписав Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо участі України у програмі "Креативна Європа" (2021 - 2027)" № 1963-ІХ, повідомляє пресслужба глави держави.

Цей Закон ратифікує Угоду між Україною та ЄС про участь нашої країни у програмі "Креативна Європа", укладену 12 жовтня 2021 року у Києві.

Читайте також: Зеленський зустрінеться з президентами Польщі та Литви у резиденції «Синьогора»

Стратегія зовнішньополітичної діяльності України передбачає продовження активної співпраці з ЄС у науковій, освітній та культурній сферах, зокрема через участь у програмі Євросоюзу "Креативна Європа" тощо.

Приєднання до програми вимагатиме від України сплати фінансового внеску, який складається зі внеску на операційну діяльність та збору за участь та має форму щорічної оплати.

За даними ОП, визначення фінансового внеску ґрунтується на динамічній формулі, яка враховує співвідношення ВВП України у ринкових цінах до ВВП ЄС у ринкових цінах.

“За попередніми розрахунками Європейського Союзу, фінансовий внесок нашої країни, зокрема 2022 року, може становити 883 тисячі євро. Оплата забезпечуватиметься за рахунок асигнувань, передбачених Міністерством культури та інформаційної політики України в державному бюджеті”, — зазначається у повідомленні.

"Участь країни в одній із найбільших програм Європейського Союзу культурно-гуманітарного спрямування забезпечує додаткові стимули та можливості для розвитку культури та креативних індустрій та створює підґрунтя для залучення України до загальноєвропейських культурних процесів", - уточнюється у повідомленні.

Програма спрямована на підтримку та посилення конкурентоспроможності європейського культурного, креативного та аудіовізуального секторів, а також на розвиток та просування культурної, мовної різноманітності та збереження культурної спадщини країн Європи.

Результатом участі України у програмі 2016-2020 років є 38 міжнародних проєктів за участю українських організацій, реалізованих у співпраці зі 117 партнерськими інституціями з 29 європейських країн.

Загальна сума фінансової підтримки проєктів за участю українських організацій склала 5472228 євро.

15 грудня Верховна Рада ухвалила закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі "Креативна Європа" (2021-2027)" (№0138).

Раніше повідомлялося, що експерти проєкту "Індекс реформ" від аналітичної платформи VoxUkraine позитивно оцінили закон 1667-IX, який запроваджує правовий режим "Дія Сіті" для ІТ-індустрії. Закон отримав +1,5 бали за шкалою від "-5" до "+5" за прогрес реформи у сфері державних фінансів.

Загальний результат індексу реформ становить +1 бал за період з 2 до 15 серпня 2021 року - це на 0.1% більше, ніж у попередній період.