У День соборності України президент Володимир Зеленський підписав указ «Про історично населені українцями території Російської Федерації». На сайті офісу президента текст документа ще не опублікували.
«Ми маємо сьогодні робити кроки не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців, правди про нас і правди про нашу історію. Заради цієї мети сьогодні мною підписано указ «Про історично населені українцями території Російської Федерації». Це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього», – заявив президент під час привітання українців з Днем соборності нашої держави.
Щороку 22 січня в Україні відзначають День Соборності. Саме цього дня у 1919 році було підписано Акт злуки Української народної республіки та Західно-Української народної республіки. У тексті Акту Злуки йшлося: «Відтепер воєдино зливаються віками відірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина та Угорська Україна) та Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися споконвічні мрії, якими жили та за які вмирали найкращі сини України. Відтепер є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Тоді об'єднання відбулося суто символічно. За кілька тижнів більшовики захопили Київ, землі Східної Галичини опинилися під владою Польщі, а Закарпаття – Чехословаччини.
Вперше День Соборності відзначили 1939 року в Карпатській Україні (місті Хуст) – на той час автономній республіці Чехословаччини. Тоді під синьо-жовтими прапорами на маніфест вийшло близько 30 тисяч українців. Вони з'їхалися до столиці Карпатської України з усіх куточків краю, аби згадати події 20-річної давнини.
У 1990 р. українські патріоти з нагоди пам’ятної дати організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. За різними оцінками, участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців.
Офіційно у незалежній Україні День соборності відзначають з 1999 року. Зокрема, свято встановили відповідним указом президента «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…».