UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський переконаний, що російську агресію можна зупиняти тільки "адекватною зброєю"

Глава держави назвав кілька видів "зброї", що підходить для протистояння загарбникам.

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що з агресією РФ проти нашої держави можна й треба боротися лише за допомогою належної зброї. Про це він сказав у вечірньому зверненні, коментуючи черговий масований ракетний обстріл з боку окупантів.

Глава держави зазначив, що удари, здійснені ворогом 26 січня, повністю підтвердили все те, про що українська влада говорила з партнерами від початку свого дипломатичного марафону.

За словами президента, для протистояння росіянам, окрім озброєнь для боїв і захисту неба, треба використовувати ще кілька видів "зброї" – економічну та політичну, тобто додаткові санкції проти РФ, а також юридичну. 

Під останньою Зеленський має на увазі активізацію роботи над створенням трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України та над компенсацією загарбниками усіх збитків, завданих війною, за рахунок їхніх активів.

"Кожна російська ракета проти наших міст, кожен іранський безпілотник, який застосовується терористами, – це аргументи, чому потрібно більше зброї. Тільки зброя знешкоджує терористів", – наголосив він.

Читайте також: Польща та Британія відреагували на рішення Німеччини надати Україні танки Leopard 2

Глава держави додав, що Україна також має відповісти на російський ракетний і дроновий терор новим рухом на полі бою.

"Потрібно забезпечити поразки наземних сил терористів. Хоч би що там планували російські окупанти, наша підготовка має бути міцнішою", – вважає президент.

Він подякував усім міжнародним партнерам, які дійсно протидіють ворожому терору разом із нашою державою, зокрема, пришвидшуючи поставки необхідних засобів оборони і виявляючи готовність нарощувати санкції проти РФ.

Зеленський зазначив, що "танкова коаліція" для допомоги Україні вже налічує 12 країн. У четвер до цієї групи доєдналася Канада.

Нагадаємо, 26 січня президент провів нове засідання Ставки верховного головнокомандувача. Обговорювалися, зокрема, розподіл зброї, ситуація під Бахмутом та військові навчання.