UA / RU
Підтримати ZN.ua

Збитки "Украероруху" за 2020 рік склали понад 1 мільярд гривень

Підприємство скоротило витрати на персонал і фінансування проєктів.

За три квартали 2020 року державне підприємство "Украерорух" відзвітувало про чисті збитки на суму 1,04 мільярда гривень.

Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану підприємства за 9 місяців 2020 року, який проаналізувала експертна організація StateWatch.

У звіті акцентується увага на тому, що вже другий рік поспіль фіксуються збитки цього державного підприємства. За результатами 2019 року "Украерорух" звітував про 1,12 мільярда гривень збитків, а у 2018 році був зафіксований річний прибуток у розмірі 286,1 мільйона гривень.

Три квартали 2020 року збитки були зумовлені різким зменшенням чистого доходу у зв’язку зі світовою кризою в галузі авіаційного сполучення, через пандемію COVID-19.

Державне підприємство скоротило витрати на персонал і фінансування більшості проєктів капітальних інвестицій.

"Це зумовлено нарахуванням дебіторської заборгованості на суму 1,3 млрд грн з боку приватної авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Приватна авіакомпанія припинила виконувати платежі ще з вересня 2018 року. Нагадуємо, що кінцевим бенефіціаром МАУ є відомий бізнесмен Ігор Коломойський", – ідеться у повідомленні.

Також повідомляється, що управління "Украерорухом" здійснюється без втручання в оперативну діяльність. З жовтня 2019 року підприємство не має повноцінного керівника. Відомством керує виконувач обов’язків директора Андрій Ярмак.

Читайте також: Украерорух отримає від ЄБРР 25 млн євро кредиту

Державне підприємство "Украерорух" підпорядковується Мінінфраструктури та здійснює обслуговування повітряного руху України.

Раніше повідомлялось, що ДП "Украерорух" забезпечило аеронавігаційним обслуговуванням 9 842 рейсу в січні 2021 року.

Кількість авіарейсів на 54,2% менше в порівнянні з обсягом польотів в січні минулого року, повідомляється на сайті регулятора.

За перший місяць 2020 року була виконана 1 356 польотів на внутрішніх рейсах - (менше на 23,9% в порівнянні з січнем 2020 року), 4 624 міжнародні рейси (-59,9%) і 3 862 транзитних (-52,8% ).

Українські авіакомпанії виконали 2 988 рейсів (на 54,6% менше, ніж в січні минулого року), іноземні - 6 854 рейсу (-54,1%).

У відомстві зазначили, що тенденція обсягу авіатрафіку в Україні за перший місяць 2021 року змінилася, але має всі підстави поліпшуватися з початком сезону літньої навігації, який почнеться з 31 березня.

Також повідомлялось, що лоукост Ryanair припинить польоти по 70% маршрутів з Києва до кінця березня, коли авіація перейде на літній сезон роботи.

До весни авіакомпанія буде виконувати без перерви тільки три рейси з 30 існуючих з аеропорту "Бориспіль" - до Відня, Берліна і Валенсію.

Водночас з лютого Ryanair планує відновити рейси в Пафос, Краків, Познань, Мадрид, Лондон і Манчестер.

В кінці березня маршрутна мережа Ryanair з Києва буде включати 26 пунктів. На даний момент невідома доля рейсів з Києва до Кельна, Дублін, Бидгощ і Барселону.

Ryanair значно скоротив польотну програму з регіональних аеропортів України - до літнього сезону лоукост взагалі не буде літати з Харкова і Херсона.