UA / RU
Підтримати ZN.ua

Збільшення чисельності замість створення професійної армії несе величезні ризики – експерт

Професійна армія – єдино правильний шлях реформування ЗСУ, впевнений Валентин Бадрак.

Проголошений українською владою орієнтир на збільшення чисельності армії до 250 тисяч - це не просто помилка, а жахливі ризики державності.

Про це в статті для DT.UA пише Директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Щоб стратегічно підійти до військової реформи, потрібно змінити підходи і до переозброєння, і до самого комплектування армії, вважає експерт.

"Орієнтація держави повинна бути виключно на професійну - це не одне з альтернативних, а єдине рішення", - вважає Бадрак. І таке рішення означає для захисника вітчизни можливість отримувати від суспільства "мотиваційний пакет", яким буде компенсуватися його готовність воювати.

"Констатувати перехід ЗСУ на професійні рейки ми зможемо тоді, коли, щонайменше, 50% особового складу становитимуть солдати, що відслужили за контрактом більше трьох років", - вважає Бадрак.

За його словами, щоб побудувати нову армію, владі доведеться проголосити курс на створення професійної армії в доктрині.

Люди з військовим досвідом могли б сформувати ядро професійних ВСУ, а країна за рахунок цього могла б витратити на професіоналізацію війська не стандартні у світовій практиці 5-7 років, а чотири - визначивши етапи і випустивши програмні документи, розподіливши повноваження між гілками влади, створивши вертикаль управління ОПК з віце-прем'єр-міністром на чолі, підкреслюється в статті.

Докладніше про необхідність реформування українських збройних сил читайте в статті Валентина Бадрака Повний назад, або Алхімія військової реформи у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".