UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зайва вага — фактор ризику виникнення перелому, але в той же час відмінний амортизатор — медик

Приблизно у 50% людей куприк загнутий наперед - це наслідок перенесеної травми.

Зайва вага - це фактор ризику виникнення перелому, але в той же час і відмінний амортизатор. Худі люди частіше звертаються до лікарів - коли куприк поверхневий, його простіше поламати, ніж у тому випадку, коли він захищений великими сідницями.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав ортопед-травматолог, кандидат медичних наук Андрій Шевчук. За його словами, куприк - рудимент хвоста. За великим рахунком, він не виконує якихось особливих функцій. Але після травми може створити великі неприємності. Якщо больовий синдром мучить пацієнта тривалий час, куприк можна видалити хірургічним шляхом.

"Приблизно у 50% людей куприк загнутий наперед, - це наслідок перенесеної травми. Як правило, травму цю пацієнт отримав ще в дитинстві. Люди живуть собі спокійно й навіть не здогадуються про це, але якщо зробити рентгенограму, то вона покаже перелом-вивих куприка. Він не болить, не турбує. Якщо людина знову впала - виникає больовий синдром. Але при обстеженні ні рентгени, ні МРТ не покажуть, коли це сталося, - тепер чи давно. В діагнозі пишемо: перелом-вивих куприка, кокцигодинія. І починаємо лікування", - зазначив медик.

Детальніше про безпечну поведінку на слизьких дорогах читайте в статті Ольги Скрипник "Зимопад" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".