Затриманий минулого тижня нібито "організатор приватного кордону" на ділянці українсько-угорського кордону Горват Атілла повернувся додому, повідомляє Mukachevo.net.
Цю інформацію журналістам підтвердили у рідному селі контрабандиста, відомого під прізвиськом "Докі". Зокрема, журналістам вдалося поспілкуватись з мешканцями села Велика Бийгань на Закарпатті, які повідомили про те, що бачили його вже у понеділок, 20 листопада.
Про те, що раніше затриманих "Докі" та екс-начальницю Берегівського відділу Дежгеокадастра Еріку Шинкевич відпустили, повідомив й губернатор Закарпаття Геннадій Москаль.
"У ЗМІ поширюється інформація про десятки затриманих злочинців, яка не відповідає дійсності. Затримали колишню начальницю Берегівського відділу Дежгеокадастрау Е.Шинкевич, яку одразу ж відпустили під домашній арешт. І це недивно, бо дозвільну документацію на "приватизацію кордону", підписувала не вона, а колишній в.о. начальника обласного управління Держгеокадастра В.Токар, який давно втік за кордон. Що ж до затриманого А.Горвата, котрий оформив на себе прикордонну землю в 2014р., то його також уже відпустили додому", - пише він на своєму сайті.
При цьому Москаль не уточнив, чи відпустили Горвата під домашній арешт, чи взагалі. Тим часом журналіст Сергій Гальченко у своєму сюжеті для "ТСН.Тижня" повідомив про те, що контрабандиста відпустили на вихідних, після обрання запобіжного заходу – домашнього арешту.
Закарпатський губернатор також заявив про те, що нібито жодних масштабних обшуків у регіоні не було, а під час спецоперації не вилучили "навіть однієї пачки сигарет". Він також прокоментував ситуацію із нібито існуванням на Закарпатті "приватних кордонів".
"Україна в межах Закарпаття має 130 км кордону з Угорщиною, 205,4 км кордону з Румунією, 98,5 км кордону зі Словаччиною і 33,4 км з Польщею. І на всю цю територію Державна прикордонна служба не має жодного документа, який посвідчує право постійного користування землею. Головна причина в тому, що за оформлення документації потрібно платити гроші, за втрати через вилучення земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення – відшкодування, крім того, заліснена територія вилучається тільки Кабінетом міністрів України. Щоб вирішити цю проблему, слід провести величезну роботу й закласти сотні мільйонів гривень у бюджет Держприкордонслужби. З часів здобуття Україною незалежності жодна робота не проводиться, а кошти не закладаються. Так, останні кілька років прокуратура через суд вилучає землі в недобросовісних набувачів, однак повертаються вони в Держгеокадастр, а не Держприкордонслужбі", - наголосив він.
Нагадаємо, раніше головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявляв про те, що на кордоні України з Угорщиною 150 км є приватними, а прикордонники не мають до них повноцінного доступу.
16 листопада силовики провели масштабну спецоперацію на Закарпатті з припинення незаконної діяльності на державному кордоні України. Під час операції в десятках приміщень, зокрема, у приватних осіб, причетних до протиправної діяльності, пройшли обшуки. Зокрема, у рамках спецоперації правоохоронці повідомили про підозру колишньому керівнику відділу Держгеокадастра у Берегівському районі Закарпатської області.