Під варту на даний момент взяті двоє бійців батальйону "Січ" за підозрою в співучасті в сутичках з правоохоронцями під Верховною Радою напередодні 31 серпня.
Ім'я другого затриманого комбат батальйону Олександр Писаренко не називає, посилаючись на таємницю слідства. Раніше стало відомо, про затримання бійця батальйону "Січ" Ігоря Гуменюка, який, за інформацією МВС, кинув гранату у бійців Нацгвардії під Радою.
"Так, він затриманий (другий боєць – ред.) за підозрою в співучасті. Більше інформації у мене немає. Поки йде слідство, я не маю права втручатися", - сказав він на брифінгу у вівторок в Києві, відповідаючи на питання журналістів.
Що стосується самого Гуменюка, то, за словами Писаренка, він ще 29 серпня написав рапорт на звільнення, в якому висловив невдоволення низьким рівнем зарплати. Гуменюк нібито хотів перейти на службу в ЗСУ.
"Підозрюваний дійсно є членом батальйону, але 29 серпня він написав рапорт на звільнення. І в особистій розмові сказав, що хоче перекладатися в Збройні сили України", - сказав він на брифінгу у вівторок в Києві.
За його словами, Гуменюк служив в зоні АТО майже 7 місяців, і навіть не хотів йти на ротацію в цей період. При цьому у затриманого не було ніяких конфліктів під час служби.
Командир взводу батальйону з позивним "Техас" розповів, що безпосередньо брав участь з Гуменюком у бойових діях у Пісках та Авдіївці.
"Пліч-о-пліч ми з ним стояли, билися. Він тримав одну з передових позицій на Чорній горі. Я ніколи не міг подумати, що боєць може зробити, що він зробив. За ним не було помічено ніякого страху. Він добре виконував бойові завдання. Я не можу зрозуміти, що з ним сталося, якщо це дійсно скоїв злочин він", - заявив комвзводу.
Комбат підкреслив, що батальйон "Січ" однозначно не підтримує дії, які були здійснені під парламентом 31 серпня, при цьому зазначив, що міру провини повинен визначити суд. Також Писаренко повідомив, що Гуменюк де-юре ще залишається бійцем батальйону, оскільки процес звільнення не завершений.
При цьому заступник командира батальйону з кадрового забезпечення Тетяна Печерська продемонструвала текст рапорту Гуменюка, в якому він"відмовляється від проходження військово-лікарської комісії".
Нагадаємо, 31 серпня Рада попередньо схвалила законопроект щодо децентралізації в Україні, який, крім іншого, дає широке місцеве самоврядування в Донбасі. Після цього під Радою почалися заворушення, в ході яких в правоохоронців кинули бойову гранату.
Після зіткнень під Радою щонайменше 122 людини були госпіталізовані, більшість з яких - силовики, три бійці Нацгвардії загинули, заявив .
Глава МВС Арсен Аваков зазначив, що затримано було 30 чоловік, у тому числі провокатор, який кинув гранатув правоохоронців під Радою.
Крім того, голова МВС безпосередньо звинуватив "свободівців" у вибуху бойової гранати під Радою та провокаціях, назвавши їх справжніми "злочинцями". У самій "Свободі" стверджують, що силовики "першими застосували силу до протестувальників", а влада провокує патріотів", тому вся відповідальність за "теракт" у Раді лежить на них.
У свою чергу в батальйоні "Січ" підтвердили, що підозрюваний у вбивстві нацгвардейца є їх бійцем. Командир батальйону підкреслив, що не знає звідки у їх бійця з'явилася граната.