Державне бюро розслідувань затримало керівників концерну із Житомирської області, який навіть під час повномасштабної війни продовжував забезпечувати російський військово-промисловий комплекс системами загородження.
Слідство встановило, що група компаній з Житомирщини постачала підприємствам оборонно-промислового комплексу РФ системами загородження, які використовуються у війні проти України.
Поставки продовжили навіть після повномасштабного вторгнення. Так, впродовж 2022 року до РФ було поставлено товару на загальну суму 1,5 млн доларів США. Кінцевим споживачем цієї продукції на території Росії є підприємство, яке поставляє металеві загородження для потреб міноборони РФ.
В ДБР зазначили, що до початку війни концерн належав підприємцю, який за декілька днів до початку війни виїхав з України, а після вторгнення переоформив власність на підконтрольних осіб, які продовжували працювати з РФ.
Постачання до Росії «нові власники» налагодили через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб третьої сторони.
Наприкінці грудня 2023 року ДБР спільно з СБУ провели обшуки у приміщеннях концерну та місцях проживання його топменеджерів, слідчі ДБР вилучили речі й документи, які свідчать про провадження операційної діяльності підприємств концерну на території України та Росії.
[pics_lr left="https://zn.ua/img/forall/u/531/85/dbr-zatrimalo-topmenedzhment-koncernu-yakij-donini-prodovzhuvav-zabezpechuvati-rosijskij-vpk-sistemami-zagorodzhennya-2.jpeg" ltitle="" right="https://zn.ua/img/forall/u/531/85/dbr-zatrimalo-topmenedzhment-koncernu-yakij-donini-prodovzhuvav-zabezpechuvati-rosijskij-vpk-sistemami-zagorodzhennya-5.jpeg" rtitle="undefined"]
В ДБР повідомили, що наразі затримано двох топменеджерів концерну, яким було оголошено про підозру в учиненні умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору, вчинених організованої групою за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі до 12 років позбавлення волі.
Ще щонайменше троє учасників групи, у тому числі її організатор, перебувають за межами України. Ім буде повідомлено про підозру заочно.
Також зараз вирішується питання щодо арешту майна підприємств та передача їх в АРМА.
Нагадаємо, влітку 2023 року Служба безпеки викрила у Житомирській області одне із фармацевтичних підприємств на постачанні українських лікарських засобів до військових шпиталів Росії. Співорганізатором схеми був директор одного з фармацевтичних підприємств регіону.