UA / RU
Підтримати ZN.ua

Затримання соратників Януковича суперечить статті статуту Інтерполу – голова укрбюро організації

Інтерпол нерідко відмовляє Україні в оголошенні в міжнародний розшук колишніх чиновників режиму Януковича.

Керівник українського бюро Інтерполу Василь Неволя заявив, що затримання соратників екс-президента України Віктора Януковича суперечить 3 статті статуту Інтерполу.

"Зіставляючи характер і зміст підозр, які висунуті всім колишнім представникам влади у справах Майдану з положеннями статті 3 і 2 статуту Інтерполу, експерти зробили висновок, що так чи інакше ці події пов'язані зі зміною політичної ситуації в країні. Тому вони прийшли до висновку, що розшук зазначених осіб з використанням системи Інтерполу суперечить вимогам частини третьої статті та не відповідає принципам дотримання нейтралітету з боку Інтерполу", - сказав Неволя.

Також 3 статті статуту Інтерполу суперечить і намір Росії заарештувати Авакова і Коломойського.

"Прикладами недобросовісного використання російською стороною інструментів Інтерполу є розпочата в минулому році спроба оголосити в міжнародний розшук міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і на той час губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського, реалізувати яку не вдалося. Інтерпол відмовив через невідповідність звернень третьої статті статуту Інтерполу", - говорить глава укрбюро Інтерполу.

Він підкреслив, що оголошення в розшук Інтерполом Андре Клюєва та представників "ДНР" і "ЛНР" можливо лише за умови висунення їм неполітичних звинувачень.

"...якщо йому (Клюєву – прим. ред.) будуть висунуті підозри, не пов'язані з політичними подіями і з розвитком політичної ситуації в країні. Швидше за все, таке подання в Інтерполі буде розглянуто і задоволено... З цього приводу (представники "ДНР" і "ЛНР" - прим. ред. ) є окреме роз'яснення генерального секретаріату Інтерполу. Ніхто не ставить під сумнів серйозність звинувачень і те, що ці особи заслуговують притягнення до кримінальної відповідальності, але питання їх розшуку каналами Інтерполу не відповідає вимогам статуту організації, тому що ці події пов'язані з подальшим розвитком ситуації в державі, внаслідок чого виникло сепаратистський рух і військовий конфлікт і ці люди беруть участь у ньому. А сам конфлікт знову ж таки став наслідком розвитку ситуації, як всередині країни, так і ззовні", - зазначив Василь Неволя.

Читайте також: Інтерпол оголосив у розшук екс-главу "Укрспирту" Михайла Лабутіна

Раніше повідомлялося, що Суд Пномпеня (Камбоджа) виправдав народного депутата Миколи Княжицького, якого розшукував Інтерпол, у справі про зґвалтування.