Затоплення підземними водами шахт в окупованих районах Донбасу поступово призводить до аналогічних процесів у шахтах, які знаходяться на підконтрольній території. Як повідомляє в Facebook заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, об'єм шахтних вод, що надходять у шахту "Золоте" в Луганській області становить 940 тонн на годину.
"Процес затоплення шахт починається на окупованій території і поступово дістається шахт, розташованих на контрольованій урядом території. Зверніть увагу: обсяг шахтних вод, що надходять у шахту "Золоте" (контрольована територія) становить 940 тонн на годину", - написав Тука.
Він також нагадав, що уряд виділив 131 млн гривень на закупівлю обладнання та проведення робіт з метою збільшити потужності водовідведення. За словами заступника міністра, додаткове водовідведення вимагає наявності шести спеціальних насосів, вага одного становить близько 10 т.
Як повідомлялося, 25 квітня уряд прийняв рішення виділити Міністерству енергетики та вугільної промисловості України 131,188 млн гривень на першочергові заходи із запобігання надзвичайних ситуацій у зв'язку із затопленням шахт Первомайсько-Стаханівського району (Луганська область). За вказані кошти планується посилити водовідливний комплекс на шахті "Золоте" ДП "Первомайськвугілля". Планується запобігти затопленню цієї шахти, а також шахт "Карбоніт", "Гірська" цього ж ДП з виходом шахтних вод на поверхню річки Лугань і загрозою підтоплення забудованих територій з населенням 80 тисяч чоловік.
Нагадаємо, що 14 квітня на неконтрольованій Україною шахті "Юний комунар" було повністю припинене водовідведення. Об'єкт переведено з "сухої" в стан "мокрої" консервації. Без згоди МАГАТЕ та Держатомрегулювання України. При цьому припинення водовідведення може привести до появи на поверхні штучних радіонуклідів, що можуть міститися в капсулі - стронцію-137, цезію-90 і плутонію-239.
Детальніше про стан ядерних об'єктів на окупованих територіях читайте в матеріалі Тетяни Вербицької "Мутації небезпеки, або Радіаційні загрози окупованих територій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".