Українські прикордонники залучили додаткові резерви та встановили заслін на кордоні з Білоруссю, аби не пустити до країни паломників-хасидів. Через спалах коронавірусу в Україні діє заборона на в’їзд іноземців до 28 вересня, але це не зупиняє хасидів, які хочуть відсвяткувати Рош ха-Шана (новий рік) в Умані.
«Для посилення прикриття білоруської ділянки залучені резерви Національної академії ДПСУ та Сумського прикордонного загону», - розповів голова прикордонної служби Сергій Дейнеко.
На 700 метрах лінії кордону від пункту пропуску «Нові Яриловичі» встановлено заслін, ситуацію з повітря моніторять вертоліт Мі-8, два H-125, літак DA-40 та безпілотні комплекси.
За даними прикордонників, хасиди почали прибувати до кордону з Україною о 15:30 понеділка, 14 вересня. Їм роз’яснили, чому, згідно з постановою уряду, вони не можуть потрапити до країни.
Станом на ранок 15 вересня на українсько-білоруському кордоні перебувають 690 паломників.
«Прогнозуємо прибуття до лінії кордону в Чернігівській області до тисячі осіб, Житомирській – до 700, Волинській – до 1,5 тисячі осіб. Очікуємо прибуття до міста Мінська трьох чартерів – близько 600 іноземців», – наголосив Дейнеко у розмові з президентом Володимиром Зеленським.
Зараз ситуація на кордоні контролюється українськими прикордонниками, вони співпрацюють з білоруськими колегами, Посольством Ізраїлю в Україні та рабинами єврейських релігійних організацій. Прибулі паломники забезпечені водою й кошерною їжею.
«У Держприкордонслужби достатньо сил і засобів для надійної охорони державного кордону», - підсумував Дейнеко.
Нагадаємо, 14 вересня ДПСУ посилила охорону на кордоні з Білоруссю в Чернігівській області.
10 вересня хасиди-паломники, які попри заборону, прилетіли в Умань, де розгромили захисні огорожі біля могили шанованого ними цадика Нахмана – конструкції були бар’єром для профілактики коронавірусу. Двох з них депортують з України.
Десятки тисяч хасидів щорічно з'їжджаються до Умані, щоб відвідати могилу рабина Нахмана з Брацлава, який відродив хасидський рух і помер у 1810 році.
Президент України Володимир Зеленський 28 серпня заявив, що святкування Рош ха-Шана в Умані цього року є неможливим, однак це не зупиняє паломників.