UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зарядна станція або безперебійна система живлення: що краще обрати на випадок блекауту

Роз'яснення дали у компанії YASNO.

Через повномасштабну агресію Росії, в Україні тривають бойові дії. За прогнозами експертів, ця зима може бути важкою. Ворог намагатиметься залишити українців без світла. Деякі наші громадяни готуються до зими – роблять запас продуктів та купують необхідні прилади. У компанії YASNO розповіли, що краще обрати на випадок відключень світла – систему безперебійного живлення (ДБЖ) або портативну зарядну станцію

Серед популярних пристроїв можна виділити портативні зарядні станції та системи безперебійного живлення (ДБЖ).

Читайте також: Зима наближається: що потрібно встигнути зробити до справжніх холодів

Якщо необхідно обрати такий пристрій, важливо спочатку відповісти на такі запитання:

Які переваги мають портативні зарядні станції

Фахівці пояснили, що такі пристрої дозволяють живити/заряджати різні електроприлади в будь-якому місці.

Залежно від потужності і ємності вони підходять для заряджання смартфонів, ноутбуків, вентиляторів, освітлення, а також холодильників, обігрівачів.

«Основне призначення станції – забезпечити живлення приладів, в тому числі якщо є потреба робити це в дорозі. Вона ідеально підходить для кемпінгу, активного відпочинку та надзвичайних ситуацій, коли до електромережі немає доступу. Тобто є мобільним пристроєм», – йдеться у повідомленні.

У YASNO пояснили, що станції бувають різних розмірів, але зазвичай вони досить компактні та мають ручку для перенесення з одного місця в інше (це стосується менших моделей), а більші мають колеса для маневреності. Щодо заряджання, то станції можна заряджати через розетки змінного струму, автомобільні зарядні пристрої та сонячні панелі.

«Портативні електростанції мають різну ємність, яка зазвичай вимірюється у ват-годинах (Вт·год) або ампер-годинах (А·год) та потужність, яка вимірюється у Вт, кВт. Чим більша потужність станції, тим більше приладів вона може живити, а чим більша ємність – тим довше вона може забезпечувати їх електроенергією», – йдеться у повідомленні.

Фахівці додали, що портативні електростанції часто можуть підтримувати вихідну потужність протягом декількох годин або навіть днів, залежно від потужності приладів, які підключено та загальної ємності акумулятора.

Коли краще обирати системи безперебійного живлення

Такі системи встановлюються в приміщеннях стаціонарно. Для них має бути постійно виділене місце. 

«Щодо підключення ДБЖ, то воно влаштоване трошки іншим чином в порівнянні з зарядною станцією. ДБЖ врізається в поточну схему електропостачання, беручи на себе певну буферну роль. Інвертор, що використовується в системах ДБЖ має мінімум дві лінії підключення. Перша – називається входом і до неї підключається мережа. Друга називається виходом і до неї підключається резервоване навантаження», – йдеться у повідомленні.

В нормальному режимі роботи, коли є напруга в центральній електромережі, ДБЖ попропускає через свою першу лінію, тобто свій вхід, напругу з центральної електромережі на резервованих споживачів (ті, що будуть заживлені від ДБЖ). Коли ця напруга зникає, в середині інвертора автоматично спрацьовує умовний АВР і живлення резервованих споживачів починає відбуватися від АКБ (акумуляторні батареї). Час перемикання становить менше ніж 20 мс.

Потужність ДБЖ зазвичай вимірюється у Вт або кВт та визначає максимальне навантаження.

«Тривалість роботи ДБЖ безпосередньо залежить від потужності інвертора, а час резервування – від ємності системи АКБ, яка підключається до цього інвертора», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, якими продуктами необхідно запастися на зиму вже зараз.