UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запаси радянської зброї закінчилися, тепер Захід може постачати в Україну лише свою — BBC

Головною проблемою залишається те, що для освоєння західних зразків озброєнь українським воїнам потрібне тривале навчання. 

США та інші західні партнери України вичерпали запаси зброї радянського та російського виробництва і тепер зможуть надсилати в якості допомоги лише власні зразки. Про це пише BBC News Russia з посиланням на американських військових.

За даними видання, неназвані джерела розповіли на умовах анонімності агентству «France Press», що запаси зброї та боєприпасів радянського та російського виробництва в Європі закінчилися, тому Україна тепер залежить виключно від постачання західних озброєнь.

На перших етапах війни західні країни переправляли в Україну переважно зброю радянського зразка, якою українці добре володіють. Це робилося за рахунок того, що запаси таких озброєнь зберігалися у багатьох східноєвропейських країнах.

У BBC зазначають, що Захід почав нарощувати постачання важких озброєнь для України і вони перевершують російські аналоги у багатьох параметрах, але для їх ефективного використання потрібне досить тривале навчання, на яке в українців просто немає часу. Крім того, американські експерти, як і представники нашої влади, підкреслюють, що кількість такої зброї поки що недостатня. 

Нагадаємо, що минулого тижня США оголосили про передачу Україні чотирьох систем залпового вогню HIMARS. Крім того, у Британії схвалили надсилання РСЗВ М270 та боєприпасів до них. У BBC вважають, що перші чотири установки від США – це пробна поставка, щоб переконатися, що українці освоїли нову техніку та вжили заходів до того, щоб вона не потрапила до рук супротивника. За даними журналістів, в Німеччині вже підготовлено додаткові запаси HIMARS, і їх можна буде негайно передати Україні, якщо перший досвід виявиться вдалим.

Читайте також: РФ намагається зірвати постачання в Україну озброєнь – Міноборони України

Раніше в США розповіли, скільки і якої зброї надіслали Україні з 24 лютого. Виявилося, що види та кількість таких озброєнь значно поступаються тим, які Штати регулярно надавали Афганістану.