UA / RU
Підтримати ZN.ua

Замість повного локдауну: у КМДА запропонували механізм боротьби з пандемією коронавірусу

Відстеження контактних осіб і тих, хто перебуває на самоізоляції, – важливий крок у протидії поширенню захворювання.

У Київській міській державній адміністрації вважають, що запроваджений замість адаптивного карантину «карантин вихідного дня» не дасть бажаних результатів – розірвати ланцюжки передачі коронавірусу. Однак у КМДА пропонують власний механізм контролю над поширенням захворювання.

«Карантин вихідного дня є лише частковим виходом із ситуації. Ми можемо або влаштовувати локдауни, або врешті-решт взяти під контроль хворих з легкою формою, контактних осіб, які перебувають на самоізоляції», - наголосив в етері Obozrevatel TV радник мера Києва, секретар штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир Бондаренко.

Відстежувати контактних осіб Бондаренко пропонує за допомогою застосунку «Дій вдома» і «в такий спосіб перервати цей ланцюжок передачі хвороби». На його думку, саме він попередив спалах епідемії коронавірусу в Україні навесні, колив країні діяв жорсткий карантин.

Читайте також: СН: Скасування карантину "вихідного дня" — прерогатива уряду

Нагадаємо, 16 листопада у Верховній Раді зареєстрували постанову про скасування «карантину вихідного дня», однак парламент не підтримав її. З 9 листопада в Україні діє нове карантинне зонування – міст і районів у «жовтій» і «зеленій» зонах більше немає.

З 14 по 30 листопада діятиме локдаун «вихідного дня» : з опівночі суботи до опівночі понеділка не працюватимуть кафе та ресторани (можна лише «на виніс»), ТРЦ, спортзали та фітнес-центри, кінотеатри та інші розважальні заклади.

Магазинам та аптекам рекомендовано виділити 2 години (з 10:00 до 12:00 або в інший час) для пріоритетного обслуговування покупців з груп ризику: людей похилого віку та людей з інвалідністю.

Виконувати постанову уряду відмовилися десять міст, ще одне готує позов до суду. Чому мери навіть у такій критичній ситуації не чують центральної влади і приймають рішення, котрі суперечать постановам уряду? І чи достатньо Київ зробив для того, щоб його почули? Читайте у статті Інни Ведернікової «Влада вихідного дня» для читачів ZN.UA.