У понеділок, 12 липня, в Києві почали зносити будівлю "Квітів України", розташовану за адресою вул. Січових Стрільців, 49, яку архітектор Микола Левчук спроектував на початку 80-х років.
Саму будівлю побудували в 1985 році. Тут вчені займалися дослідженням квітів. Також в середині знаходився навчально-методичний павільйон з магазином, оранжереєю і дослідницьким центром. Тут продавали рідкісні рослини, проводили виставки, були облаштовані майстерні і проводили курси флористики.
У 2020 році будівлю викупили приватні особи. Нові власники повідомили, що проведуть реконструкцію під офісне приміщення з надбудовою. А точніше за їхнім задумом на місці всім відомої будівлі з'явиться коворкінг з ресторанами і спорткомплексом за 600 млн гривень.
6 липня кияни та активісти організації "Зберегти Квіти України" вийшли з квітами в руках на мітинг з вимогою реставрувати, а не реконструювати, модерністську будівлю «Квітів України».
У відповідь на їхні вимоги представник власника будівлі, засновниця Українського клубу нерухомості Ольга Соловей заявила - "Ми не можемо зберегти той фасад в повноцінному його вигляді, як він є. Інтер'єрні рішення і планування - вони неефективні. Там дуже старе облаштування цього фасаду. Ті тераси - вони не функціональні, вони не використовуються. Там не функціональне скління, його ми зараз демонтуємо. Тепер уже це приватна власність. цей будинок належить людині, який має всі права реалізувати своє бачення цієї будівлі ".
Також Соловей запропонувала провести зустріч для досягнення компромісу. Та активісти вимагають присутність ЗМІ на зустрічі і зупинку демонтажу.
Відео демонтажних робіт опублікувала громадська організація Зберегти Квіти України на своїй сторінці в Facebook. Члени організації знову звернулися до забудовника з проханням не проводити демонтаж, у відповідь отримали відмову.
У неділю, 11 липня, прийшла відповідь від представника забудовника Олексія Пишного, де він повідомив, що демонтаж не зупинять, а розмова може відбутися тільки без представників ЗМІ. «Зупинки робіт не буде. Демонтаж передньої частини будівлі почнеться найближчим часом», - відповів Олексій Пишний.
Нагадаємо, в травні Міністерство культури вибрало 109 українських пам'яток, які необхідно реставрувати . Серед них є замки, фортеці, палацово-паркові комплекси та інші пам'ятки країни.