UA / RU
Підтримати ZN.ua

Залужний розповів, що для України є перемогою над росіянами

Головнокомандувач ЗСУ вважає, що перемога – це не лише деокупації загарбаних ворогом територій.

Перемогою для України є звільнення власних окупованих територій, а також побудова сильної військової інституції, яка ніколи не дозволить росіянам повторити вторгнення. Про це заявив головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний в  інтерв'ю Дмитру Комарову.

«Наша перемога – це однозначно звільнення всієї окупованої території України. Уся територія має бути звільнена. Але цього замало. Україна, як держава, має зробити все, щоб усе, що сталося і почалося 24 лютого 2022 року, ніколи в житті не повторилося. Має бути відбудована така військова інституція, яка ніколи не дасть можливості росіянам повторити все. Тобто перемога для нас – звільнена територія і потужні, надсучасні та напевно навіть великі Збройні сили України, боєздатні, які не дадуть змогу РФ повторити те, що сталося і що відбувається зараз», – зазначив Залужний.

Головнокомандувач зауважив, що світова історія знає держави, які «живуть і показують, що їх краще не чіпати». І Україна, як підкреслив Залужний, має стати саме такою державою.

Він додав, що має бачення того, якою має стати українська армія. Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що іноземні партнери допомагають з оцінкою ризиків та побудовою майбутніх можливостей.

«Паралельно з тим, як ми ведемо боротьбу з нашим ворогом, уже потрібно працювати і над цим питанням, оскільки дуже важко змінювати законодавство, функціонал тієї чи іншої структури. Це величезна робота. Її вже потрібно зараз проводити. Моя особиста думка», – сказав Залужний.

Читайте також: Залужний скасував поїздку на засідання Військового комітету НАТО через ситуацію на фронті

Валерій Залужний також заявив, що військове керівництво Росії готувалось до вторгнення ґрунтовно: майбутні окупанти ретельно планували операцію, проводили навчання та змінювали плани. Це неабияк заплутувало українське керівництво та змушувало розглядати різні варіанти дій та відповідей.

Зрештою, на кінець лютого було зроблено все для того, щоб у разі вторгнення мінімізувати втрати. Водночас основним завданням було у короткі терміни завдати противнику максимальних втрат, щоб він відмовився від подальших дій на більшій території України.