UA / RU
Підтримати ZN.ua

Залучення кадирівців до штурму Маріуполя підкреслює проблеми РФ в Україні — британська розвідка

Опір українців тривалий час не давав Росії можливість отримати повний контроль над містом.

Залучення до захоплення Маріуполя різнопланового військового контингенту, в тому числі кадирівців, продемонструвало значні  проблеми Росії з ресурсами в Україні і, ймовірно, сприяє розбіжностям в командуванні підрозділами, що  продовжує перешкоджати операціям Росії, йдеться у свіжому зведенні британської розвідки.

Попри те, що російські війська тримали Маріуполь в оточенні понад десять тижнів, стійкий опір українців тривалий час не давав Росії можливість отримати повний контроль над містом.

«Це зірвало її перші спроби захопити ключове місто регіону та завдало значних людських втрат серед російських військ», - зазначають аналітики.

Намагаючись подолати опір українців, Росія вдалась до використання так званих «допоміжних підрозділів», до яких належать в тому числі угрупування чеченців, які, ймовірно, складаються з кількох тисяч бойовиків, зосереджених переважно на Маріупольському та Луганському напрямках.

«До угрупувань, ймовірно, належать як окремі добровольці, так і підрозділи Національної гвардії Чечні, які займаються забезпеченням правління голови Чеченської Республіки Рамазана Кадирова», - кажуть в британській розвідці.

За словами аналітиків, Кадиров, ймовірно, здійснює ретельний особистий нагляд за розгортанням угрупувань, тоді як його двоюрідний брат Адам Делімханов, ймовірно, виконував обов'язки чеченського польового командира безпосередньо в Маріуполі.

В ніч на 17 травня заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що ГУР Міноборони, ЗСУ, Національна гвардія та Прикордонна служба розпочали спільну операцію з порятунку заблокованих на території заводу "Азовсталь" захисників Маріуполя. З катакомб "Азовсталі" до медичного закладу Новоазовська евакуювали 53 тяжко поранених з метою надання медичної допомоги. Ще 211 людей доставили до Оленівки через гуманітарний коридор.

Обидва населені пункти розташовані на тимчасово окупованих територіях України, у так званій "ДНР".

Для подальшого повернення бійців додому буде здійснено процедуру обміну. ​​Щодо оборонців, які залишаються на території "Азовсталі", спільними зусиллями вищеназваних відомств проводяться заходи щодо порятунку. Все, що відомом про евакуацію з "Азовсталі - у матеріалі ZN.UA. 

Про те, із чого народжувався "Азов" і як перетворився на еліту української армії? Чому українська влада, завжди побоюючись його, все-таки не чіпала й давала розвиватися? Хто може їх урятувати? Читайте в інтерв’ю Інні Ведерніковій інструктора "Азова" Георгія Купарашвілі "Тісні ворота. Чому світ має врятувати "Азов".